Tilapia – dlaczego nie powinniśmy jeść tej ryby?

Zdrowie Data publikacji: 13 stycznia 2018

By איתן טל Etan Tal – Own work, CC BY 3.0, Link

Tilapia to jedna z popularniejszych ryb, którą możemy zjeść. Jest też łatwo dostępna, jej cena jest atrakcyjna i  dlatego często znajduje się w menu wielu restauracji. Pytanie brzmi jednak, czy jest dobra dla naszego zdrowia?

Tilapia a zdrowie

Podczas wybierania pomiędzy schabowym, a rybą wybór staje się jasny. Ryba na pewno będzie przecież lepsza dla naszego zdrowia. Czy faktycznie tak jest? Okazuje się, że w kwestii tilapii intuicja może nas jednak mylić, a jej zjedzenie przyniesie naszemu organizmowi więcej szkód niż pożytku.

Najświeższe badania potwierdzają, że jej spożywanie może przyczynić się do zwiększenia skutków stanów zapalnych i może prowadzić do zapalenia stawów, chorób serca, astmy czy innych schorzeń.

Problem polega na tym, że praktycznie wszystkie okazy, które trafiają na nasz talerz pochodzą z hodowli. Ryby te otrzymują pokarm wyładowany granulkami kukurydzy oraz soi GMO, który pozostaje w ich ciałach dopóki ich nie zjemy. Ryby żyjące na wolności żyją się naturalnym pokarmem np. zdrowymi dla nas algami, dlatego ich zjedzenie może przynieść wymierne korzyści dla naszego zdrowia.

Czym grozi zjedzenie tilapii

Zwiększone ryzyko stanów zapalnych

Zjedzenie tilapii hodowlanej prowadzi do różnych chorób związanych z zapaleniem, takich jak:

  1. zapalenie stawów
  2. astma
  3. choroby serca

Ekspozycja na antybiotyki i pestycydy

Aby ryby przetrwały w hodowlanych warunkach traktowane są antybiotykami i pestycydami. Ze względu na zła dietę, złe warunki życia mogłyby nie dożyć momentu wyłowu. Antybiotyki dodatkowo pomagają utuczyć ryby, ale potem wraz z mięsem ryb trafiają do naszego ciała.

Źródło artykułu: http://checkthesethings.net/never-eat-tilapia/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły