Jesteś po 40 roku życia? Państwo wyśle Cię na badania.

Zdrowie Data publikacji: 04 marca 2020

Państwo chce by wszyscy Polacy po 40 roku życia przeszli morfologię, EKG, USG jamy brzusznej oraz inne badania. Nowy program badań profilaktycznych ma zacząć obowiązywać pod koniec roku.

Badania oczywiście będą darmowe. Ma je przechodzić co 5 lat każdy pracujący na etacie Polak. Naszym zdaniem to bardzo dobrze. Często zapominamy o swoim zdrowiu, nie wykonujemy też okresowych badań. Teraz niejako będzie to nam narzucone w ramach badań profilaktycznych medycyny pracy, które zleca pracodawca.

Osoby samozatrudnione również będą mogły skorzystać z tego przywileju udając się do swojej przychodni i również badania wykonają bezpłatnie i nie potrzebują do tego skierowania.

Dzięki temu istnieje szansa, że wiele chorób zostanie zdiagnozowanych wcześniej i podjęte zostanie odpowiednie leczenie. Trzeba pamiętać o tym, że co roku wiele osób umiera z powodu nowotworów czy chorób układu krążenia. Można by temu w dużym stopniu zapobiec wykonując regularne badania. Wiele osób nie robi tego w ogóle, a do lekarza idzie w ostateczności.

Jakie badania zostaną wykonane?

  1. morfologia
  2. badanie cholesterolu
  3. badanie cukru
  4. sprawdzenie ciśnienia
  5. określenie BMI (identyfikacja otyłości)
  6. wywiad lekarski ogólny
  7. ocena ryzyka chorób krążenia, cukrzycy i onkologicznych

Oczywiście gdy w jakimś badaniu pojawią się niepokojące wyniki badania zostaną pogłębione o kolejne niezbędne do podjęcia leczenia i identyfikacji problemu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły