Pełne czy z szybą? Wybieramy drzwi zewnętrzne do domu

Mój dom Data publikacji: 12 grudnia 2023

Drzwi zewnętrzne mają duży wpływ na estetykę całego budynku. Oprócz tego mają zapewniać bezpieczeństwo i chronić przed utratą ciepła. Możesz zdecydować się na drzwi wejściowe z szybą lub pełne. Które z nich lepiej wybrać?

Drzwi zewnętrzne z szybą i bez – różnice

Główna różnica między drzwiami zewnętrznymi do domu z szybą a drzwiami pełnymi polega na estetyce. Przeszklone skrzydło sprawia wrażenie lżejszego, a ponadto wpuszcza do wnętrza więcej naturalnego światła. Z kolei pełne drzwi wejściowe są klasycznym elementem wystroju i zapewniają całkowitą prywatność.

Przy wyborze kieruj się przede wszystkim własnymi upodobaniami, a także stylem domu. W ofercie PORTA THERMO znajdziesz zarówno przeszklone, jak i pełne drzwi zewnętrzne. Wejdź na stronę https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu i wybierz taki wariant, jaki najbardziej Ci odpowiada.

Drzwi zewnętrzne pełne – zalety

Do największych zalet drzwi zewnętrznych bez szyby należy ich uniwersalność. Takie skrzydło wpisuje się w każdą aranżację, a dodatkowo daje prywatność. W ofercie PORTA znajdziesz kilka modeli drzwi pełnych:

  • cała seria MODERN,
  • cała seria LINE,
  • modele CLASSIC C.1 i CLASSIC C.2.

Każde ze skrzydeł występuje w siedmiu wariantach kolorystycznych – od głębokiej czerni po jasne drewno. Dzięki temu dopasujesz je do estetyki swojego domu. Drzwi zewnętrzne pełne wybierz wtedy, kiedy nie potrzebujesz dodatkowego nasłonecznienia wewnątrz budynku.

drzwizewntrznePORTATHERMOCLASSIC_modelC2_kolorCzarny.jpg

Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO CLASSIC

Drzwi wejściowe z szybą – zalety

Drzwi zewnętrzne z szybą wpuszczają do domu naturalne światło. Promienie słońca rozświetlają przedsionek i dodają uroku wnętrzom. Co więcej, takie skrzydła dodają budynkowi lekkości i dynamiki. Z oferty PORTA wybierz modele:

  • CLASSIC C.3 i CLASSIC C.4,
  • wszystkie z serii GLASS.

Warto wiedzieć, że drzwi wejściowe z szybą są tak samo bezpieczne i energooszczędne, jak drzwi pełne. Produkty z serii PORTA THERMO są dostępne w czterech pakietach:

  • STANDARD – to skrzydła o stalowej ościeżnicy i drewnianej ramie, o izolacyjności termicznej Ud=1,1;
  • OPTIMUM – mają aluminiową ościeżnicę i ramę kompozytową oraz izolacyjność termiczną na poziomie Ud=0,73;
  • OPTIMUM ENERGY – najgrubsze dostępne drzwi o aluminiowej ościeżnicy i ramie kompozytowej z izolacyjnością termiczną Ud=0,61;
  • PREMIUM ENERGY – skrzydła o kompozytowej ościeżnic i ramie z izolacyjnością termiczną Ud=0,57.

W pakietach OPTIMUM oraz OPTIMUM ENERGY są naświetla, czyli dodatkowe szyby montowane na stałe po boku lub u góry drzwi. Każda kolekcja drzwi PORTA THERMO jest dostępna w każdym pakiecie energooszczędnym. W ten sposób otrzymujesz produkt, który spełnia Twoje oczekiwania pod względem estetyki oraz termoizolacji.

drzwizewntrznePORTATHERMO_MODERNmodelM2_kolorAntracyt.jpg

Drzwi zewnętrzne PORTA THERMO MODERN

Wybierz drzwi zewnętrzne PORTA THERMO i korzystaj z dodatkowych usług

Decydując się na zakup drzwi PORTA THERMO możesz skorzystać z dodatkowych usług. To po pierwsze wsparcie fachowców jeszcze przed zakupem odpowiedniego skrzydła. Eksperci dokonają pomiaru otworu drzwiowego, a następnie wykonają szczelny, trójwarstwowy montaż oraz badanie termowizyjne.

Po drugie, możesz wybrać Pakiet Bezpieczeństwa PORTA, który zapewnia do 5 lat ochrony produktu. Specjaliści pomogą Ci też wypełnić wniosek o dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze. W PORTA znajdziesz także inteligentne rozwiązania dla Twojego domu.

Bez względu na to, czy wybierzesz drzwi zewnętrzne z szybą czy pełne, produkty PORTA zatrzymają ciepło wewnątrz budynku. To solidne i trwałe rozwiązanie, które możesz dopasować do estetyki domu.

Artykuł sponsorowany 

Podobne artykuły