Oświetlenie lustra w łazience – dlaczego jest to ważne?

Wnętrza Data publikacji: 13 grudnia 2020

Oświetlenie lustra jest niezwykle ważne, nie tylko jako element wystroju, który nada naszej łazience wyjątkowego wyglądu. Jest to ważne również z bardzo praktycznego punktu widzenia.

Aby móc wygodnie korzystać z lustra w łazience i widzieć w nim wszelkie niedoskonałości naszej cery, które należy poprawić podczas makijażu oraz ocenić efekty jego wykonania, nasza twarz musi być dobrze doświetlona.

W ten sposób możemy uniknąć błędów, które stałyby się widoczne w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Jeśli więc chcemy uniknąć sytuacji, w której dopiero po wyjściu z domu zauważamy, że nasz makijaż został wykonany niedokładnie, dobrze jest zadbać o odpowiednie oświetlenie lustra w łazience.

Nie tylko uchroni Cię to przed dyskomfortem, który możesz czuć przez cały dzień, ale też sprawi, że codzienne korzystanie z łazienki stanie się dużo przyjemniejsze i łatwiejsze.

Kinkiet nad lustro w łazience

Kinkiety do lustra to jedna z możliwości jeśli chodzi o oświetlenie w łazience naszego zwierciadła. Można mocować je obok lustra, nad lustrem lub bezpośrednio w nim.

Ilość możliwości jest naprawdę duża. Od ledowych listew, które oświetlą nam cała powierzchnię nad lustra po stylowe konkiety boczne, które nadadzą łazience niepowtarzalnego charakteru.

Wybierając je warto zwrócić uwagę na to, jak wyglądają inne źródła światła w łazience. Jeśli nad lustrem nie znajduje się żadne światło, wtedy dobry pomysłem będzie kinkiet mocowany wzdłuż lustra przy jego górnej krawędzi. Modele takie znajdziemy w sklepie https://www.strefalamp.pl/kinkiet-nad-lustro.

Jeśli natomiast nad nim znajduje się już jakieś światło i nie zasłaniamy go, wtedy warto postawić na kinkiety boczne, które lepiej doświetla naszą twarz widoczną w lustra.

Oczywiście oba te rozwiązania możemy łączyć oraz podzielić je na obwody, które możemy włączać osobno. Wtedy mamy możliwość dostosowania źródła światłą do każdej ewentualności.

Jak wybrać oświetlenie nad lustro?

Kinkiety nad lustro w łazience sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Jednak to co jest najważniejsze to dobrze oświetlenie naszej twarzy. Według https://www.strefalamp.pl powinniśmy zwrócić uwagę na CRI.

Światło, które dają kinkiety przy lustrze powinno być naturalne. Dzięki temu będzie mogli dokładnie porównać efekty naszego makijażu z tym, gdy wyjdziemy na zewnątrz. To zależne jest natomiast od współczynnika CRI. Im jest wyższy, tym bardziej naturalne kolory widzimy. Powinien on wynosić minimum 90.

Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo użytkowania. Przy lustrze korzystamy często z wody i nie chcielibyśmy, aby przypadkowe zachlapanie lampy odprowadziło do zwarcia lub innych problemów. Dlatego warto wybrać produkty o podwyższonej szczelności.

Kinkiety do łazienki to szeroka gama produktów pośród, której każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zapoznać się z ofertą na stronie https://www.strefalamp.pl/kinkiety-lazienkowe, aby zobaczyć jak wiele możliwości mamy wybierając kinkiety łazienkowe do lustra.

Podobne artykuły