Ile grzybów najwięcej udało Ci się zebrać w jeden dzień? Jemu 207 kg!

Lifestyle Data publikacji: 09 września 2017

Tommy Osthagen postanowił pobić swój własny rekord zbierania grzybów. Tommy pochodzi z Norwegii więc niestety nie poda nam najlepszego w Polsce miejsca na grzybobranie. Jego wynik jednak jest rekordowy. Udało mu się zebrać 207 kilogramów grzybów! I to borowików szlachetnych.

23 sierpnia wybrał się z rana do lasu, było ich tyle, że szkoda byłoby jakiekolwiek zostawić. Pakował je wszystkie do kosza, a następnie wrzucał do bagażnika samochodu. Musiał tak wracać do auta wiele razy.

fot. vg.no 

Jak powiedział sam zbieracz, ma wewnętrzną potrzebę rywalizacji więc nie poprzestał i zbierał póki coś znajdywał. Tym samym ustanowił nieoficjalny rekord Norwegii w ilości zebranych grzybów. Tommy ma firmę, która dostarcza żywność do restauracji. Zaopatruje je w świeże, ręcznie zbierane sezonowe warzywa i owoce. Zdradził więc kilak rad, które powinni znać inni grzybiarze.

Aby grzyby były dobrej jakości i nie spleśniały należy zbierać je nad ranem w okolicy poranka gdy już wyschnie poranna rosa. Trzeba wyczuć odpowiedni moment, jeśli przyjedziecie dzień za wcześnie grzybów może nie być, ale jeśli znajdziecie odpowiedni moment będzie ich tyle, że nie dacie rady ich zebrać.

A Wam, ile grzybów na raz najwięcej udało się zebrać?

Źródło artykułu: http://www.vg.no/nyheter/utrolige-historier/plukket-207-kilo-sopp-paa-et-doegn/a/24136310/

Podobne artykuły