Ten filmik roztopił mi serce. Głuche dziecko pierwszy raz usłyszało „kocham Cię” od mamy.

Lifestyle Data publikacji: 26 października 2017 / Aktualizacja: 2022-03-27

Są takie chwile w życiu, w których wiemy po co żyliśmy. Moje dzieci rosną szybko, są coraz większe już prawie nie pamiętam jak były takimi małymi szkrabami. Za każdym razem gdy widzę taki filmik zaczynam za tym tęsknić. Roztopi on Wam serce :)

Historia ta jest wyjątkowa. Córeczka Chartlotte urodziła się z upośledzeniem słuchu dlatego nie mogła wcześniej usłyszeć głosu swojej mam oraz taty. Rodzice nie od razu się o tym dowiedzieli, ale gdy problem został zdiagnozowany dziecko zostało wyposażone w aparat słuchowy.

Rodzice postanowili uwiecznić tą chwilę gdy ich dziecko pierwszy raz słyszy głos mamy. Film zyskał niesamowitą popularność i ma już ponad 8 milionów wyświetleń.

Nic dziwnego, jest po prostu wzruszający :) Przypomniał mi się przy jego okazji pewien cytat, do którego lubię często wracać i zapewne będę go jeszcze wiele lat stosować, aż moje dzieci pojmą jego znaczenie. Brzmi on:

Dowiedziałam się jak bardzo kochali mnie moi rodzice,
gdy sama zostałam matką. 

Jest w nim moim zdaniem mnóstwo prawdy. Dzieci nas kochają, ale na ogół nie doceniają tego uczucia w takim stopniu w jakim my je widzimy. Jednak wszystko zmienia się w momencie gdy nasze własne dziecko przychodzi na świat i nagle odkrywamy tę samą miłość. Nie ma chyba niczego mocniejszego na świecie :)

A teraz zapraszam Was do obejrzenia filmiku. Jeszcze aby wyjaśnić dalsze losy dziewczynki musicie wiedzieć, że niestety uszkodzenie jest trwałe i dziecko nie może słyszeć bez pomocy specjalistycznych urządzeń. Na szczęście dzisiejsza technika jest tak rozwinięta, że może ona słyszeć dzięki apartom słuchowym, a w przyszłości być może zastąpią je implanty uszkodzonych części uszu.

  • https://www.babble.com/parenting/christy-keane-viral-video-of-baby-hearing-aids/

Podobne artykuły