Obierki z ogórka jako sposób na odstraszenie mrówek

Gdy będziesz obierać ogórki ze skórki to nie wyrzucaj jej. Okaże się przydatna w walce z plagą mrówek. Oczywiście mrówki same w sobie są bardzo pożyteczne, ale gdy zrobi się ich za dużo stają się uciążliwe. Nie musimy wyrządzać im krzywdy by pozbyć się ich z naszego ogrodu. Możemy wykorzystać domowe sposoby.

Skórka ogórka na mrówki

Mrówki nie przepadają za zapachem ogórków. Jeśli pojawi się w ogrodzie będą starały się go unikać. Co więcej, ogórki zawierają substancję, która jest dla nich trująca. Dlatego nie będą ryzykować zbliżania się do niego. Dlatego zamiast skórki z ogórka wyrzucać do śmieci lepiej wykorzystać je do tego by pozbyć się mrówek.

Ciekawy jest jeszcze jeden fakt. Mrówki do komunikacji między sobą wykorzystują węch, a ogórek pozbawia ich go. Właśnie za sprawą tej samej substancji, która działa jak trucizna. To wszystko sprawia, że ogórek jest naprawdę skuteczny w odstraszaniu tych owadów.

Wykorzystać możecie go na dwa sposoby. Skórki ogórka możecie rozłożyć w miejscach gdzie widzieliście mrówki. Możecie też włożyć je do butelki z atomizerem i zalać wodą. Zostawić na kilka dni i potem taką wodą spryskać te miejsca.

Skomentuj

Obierki z ogórka jako sposób na odstraszenie mrówek