Nudzisz się w domu? Po tych atrakcjach możesz odbyć wirtualny spacer z dziećmi!

Lifestyle Data publikacji: 03 listopada 2020

Nudzicie się w domu? Dzieci marudzą, że nie mają co robić? Istnieją atrakcje, które możesz odwiedzić bez wychodzenia z domu. Wśród nich znajdą się między innymi muzea czy nawet ZOO. Co powiecie na wirtualną wycieczkę? :)

Muzeum Powstania Warszawskiego – wirtualne zwiedzanie

Muzeum Powstania Warszawskiego oferuje możliwość wirtualnego zwiedzania. Możemy również przejrzeć bogate zasoby cyfrowe MPW. Znajdziemy w nich zdjęcia, wywiady z Powstańcami Warszawskimi, kartki z kalendarza.

Muzeum Historii Żydów Polskich – wirtualne zwiedzanie

Możemy odbyć wirtualny spacer po stałej wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Oprócz tego możemy wysłuchać podcastów i obejrzeć wideo – znajdziemy je tutaj.

Auschwitz-Birkenau – wirtualny spacer

Wirtualny spacer odbędziemy również po muzeum Auschwitz-Birkenau. Jest to były obóz, który stał się światowym symbolem terroru i ludobójstwa. Stworzyli go Niemcy w połowie 1940 roku.

Kopalnia soli w Wieliczce – wirtualny spacer

Piękne miejsce, kopalnia soli w Wieliczce. Możemy odbyć po niej wirtualny spacer.

Zamek w Malborku – wirtualny spacer

Macie ochotę zwiedzić zamek? Zamek Krzyżacki w Malborku udostępnia możliwość skorzystania wirtualnego spaceru.

Luwr – wirtualne zwiedzanie

Zapraszamy do jednego z najsławniejszych muzeów na świecie. Nie musicie jechać do Paryża, aby odwiedzić Luwr. Możecie zrobić to z kanapy w swoim salonie dzięki wirtualnej wycieczce. Niestety wszystkie opisy są w języku francuskim.

NASA – wirtualna wycieczka

Agencja Kosmiczna stoi przed Taba otworem. Odwiedź Langley Research Center lub Glenn Research Center. Znajomość języka angielskiego wymagana jest do zrozumienia wycieczki.

ZOO w Warszawie

Co prawda nie mamy tutaj wirtualnego spaceru, ale za to na Facebooku odbywają się transmisje na żywo z ZOO. Najbliższy spacer online odbędzie się 14 listopada o 10:00.

ZOO Opole – Wirtualny Spacer

Wirtualny spacer zapewnia za to ZOO w Opolu. Możemy przejść się jego uliczkami. Zobaczyć konkretne zwierzęta w swoich zagrodach i wysłuchać opowiadań o tych zwierzętach, które przedstawiają pracownicy ZOO.

ZOO Ostrava – Wirtaulny spacer

Możemy udać się do naszych czeskich przyjaciół na wirtualny spacer. Strona dostępna jest w języku Polskim.

ZOO San Diego – Kamery online

ZOO w San Diego pozwala przez kamery online podglądać zwierzęta, które w nim żyją. Możemy zobaczyć co robią słonie, misie koala czy niedźwiedzie polarne. Fajna atrakcja dla dzieci.

Podobne artykuły