Nowoczesna łazienka – jak powinna wyglądać?

Wnętrza Data publikacji: 30 maja 2022

Każdy, kto urządza łazienkę, marzy o tym, aby była ona piękna i funkcjonalna. Nowoczesne łazienki wymagają dopracowania każdego szczegółu, ale za to efekt końcowy jest zachwycający. Obecnie lazienki mają wyglądać nowocześnie i ponadczasowo. Dużo uwagi należy zatem poświecić nie tylko płytkom, ale przede wszystkim dodatkom tj. armatura, meble i akcesoria dekoracyjne. Poniżej nasze pomysły na nowoczesną łazienkę.

Płytki do nowoczesnej łazienki

Jak wybrać płytki odpowiednie do nowoczesnej łazienki? Za najbardziej eleganckie uważane są płytki w dużym rozmiarze. Ich wielka powierzchnia i brak widocznych podziałów sprawiają, że mała, nowoczesna łazienka wydaje się być optycznie większą. Wzornictwo obecnie oferowanych płytek wielkoformatowych również potrafi zachwycić najbardziej wymagającą osobę. Do łazienki, która ma sprawiać wrażenie luksusowej, doskonale będą nadawać się płytki imitujące naturalne kamienie tj. granit czy marmur, ale równie ciekawie prezentują się na ścianach płytki przypominające beton. W większych łazienkach można pobawić się detalami, wprowadzając drobną, ale niezwykle efektowną mozaikę. W ten sposób nowoczesna łazienka zyska nieco charakteru glamour.

Nowoczesna łazienka może posiadać elementy wywołują zaskoczenie, dlatego w ostatnim czasie coraz częściej zaczynają być wybierane płytki w kształcie sześciokąta foremnego lub rombów. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być również płytki trójkątne, które nadają wnętrzu dynamicznego, ale niezwykle nowoczesnego charakteru. Tworząc z tych nietypowych płytek fantazyjne wzory na ścianach, wprowadzimy do łazienki nieco awangardy w futurystycznej aranżacji.

Oświetlenie w nowoczesnej łazience

W nowoczesnej łazience rozmieszczenie oświetlenia musi być dopracowane w każdym szczególe tak, aby komfortowo korzystać z niej zarówno w dzień jak i w nocy. Poza głównym oświetleniem sufitowym w ciekawej formie, należy pomyśleć o dodatkowych punktach, dedykowanych konkretnym czynnościom, np. wykonywaniu makijażu. Mogą być to np. nowoczesne kinkiety umieszczone w okolicy lustra. Warto też pomyśleć o oświetleniu pełniącym funkcję dekoracyjną, np. o paskach ledowych umieszczonych we wnękach ścian lub mebli.

Nowoczesne meble w łazience

Meble łazienkowe stanowią podstawę wyposażenia łazienki, a dodatkowo uzupełniają stylistykę całego pomieszczenia. W ofercie sklepu https://plytkilazienki.pl/ znajdziemy szeroką ofertę szafek łazienkowych w różnych rozmiarach z przestronnymi szufladami, które w połączeniu z oryginalnymi umywalkami, pozwolą stworzyć zachwycające, nowoczesne wnętrze. Wybierać można spośród szafek wiszących lub wolnostojących, niektóre z nich z wykończeniem na wysoki połysk. Dzięki nim stworzymy pomieszczenie wyjątkowe, które zaspokoi wszelkie nasze potrzeby.  

Podobne artykuły