Po tym czasie wejdzie Ci to w tak zwaną krew. Jeśli chcesz odmienić swoje życie i zacząć robić coś systematycznie to przez mniej więcej tyle dni musisz to powtarzać.
Nie wiadomo właściwie dlaczego, ale tak działa nasz mózg. Jeśli nie możecie sobie czegoś przypomnieć zamknijcie oczy, a przyjdzie Wam to łatwiej.
Emocje takie jak stres mogą mieć swoje psychologiczne przełożenie na nasze jelita. To dlatego, że mózg i jelita są ze sobą bezpośrednio połączone.
Na pewno mieliście tak, że poczuliście jakiś zapach i coś Wam przypominał. Czasem jesteście sobie w stanie przypomnieć co, innym razem nie. Jednak okazuje się, że węch jest bezpośrednio połączony z pamięcią. Inne zmysły już nie tak bardzo.
Psychologia twierdzi, że każdy z nas ma trzy charaktery. Jeden ten, który widoczny jest na zewnątrz. Drugi, który mamy naprawdę i trzeci, który myślimy, że mamy.
Jeśli musisz kogoś przemówić na argumenty to mów spokojnie i cicho. Badania dowodzą, że taki sposób mówienia pozwala łatwiej zdominować oponenta w dyskusji.
Badania dowodzą, że osoby mówiące w dwóch językach rzadziej zapadają na chorobę Alzheimera. Kolejny powód aby uczyć się języków.
To dowiedziony naukowo fakt. Nasz mózg potrzebuje czasu aby zapamiętać informację, dlatego podczas nauki powinniśmy sobie robić przerwy. Mózg najlepiej utrwala informacje podczas snu, dlatego po intensywnej nauce warto po prostu się wyspać.
Ludzie podobno najczęściej śnią o spadaniu, byciu ściganym, byciu zamkniętym, byciu spóźnionym i o utracie najbliższego członka rodziny. To najczęściej powtarzające się koszmary senne.
Nie bez znaczenia na rozmowę kwalifikacyjnej jest to jak siedzimy. Nasz apozycja pokazuje nasze nastawienie. Uśmiech, lekkie wychylenie się do przodu pokazuje, że jesteśmy zainteresowani, energiczni. Zrób dobre wrażenie na przyszłym szefie!