Niebezpieczeństwa dla zdrowia, które czyhają w Twojej łazience

Zdrowie Data publikacji: 30 marca 2018

Nasza łazienka jest pełna niebezpieczeństw dla zdrowia domowników. Dzisiaj podpowiemy Wam na co zwrócić szczególną uwagę i dlaczego akurat te rzeczy potrafią być tak niebezpieczne.

1. Gumowe kaczuszki i inne zabawki

Prof. John Oxford, emerytowany profesor wirusologii na Queen Mary University w Londynie, powiedział BBC: „Łazienka jest dość trudnym miejscem z punktu widzenia higieny. Badania sugrują, że gumowe kaczki są potencjalnym źródłem chorób. Zawierają bakterie, które mogą je wywoływać. The Times donosi o badaniach przeprowadzonych przez Szwajcarski Federalny Instytut Nauk Wodnych i Technologii wraz z wydziałem inżynierii lądowej na Uniwersytecie Illinois.

W 58% zabawkach znaleziono grzyby. Wewnątrz nic wytwarza się wilgoć, a zabawki nie mogą odpowiednio wyschnąć. Dzieci podczas zabawy nimi mają styczność z bakteriami i grzybami wyhodowanymi wewnątrz zabawki.

2. Foteliki dziecięce do kąpieli

Foteliki do kąpieli robią się popularne, jednak tak naprawdę dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy tak naprawdę chwila nieuwagi, odwrócenie się czy wyjście po ręcznik. Nie traktujcie ich nigdy jako gwarancji bezpieczeństwa dziecka podczas kąpieli.

Rzecznik Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Wypadkom (ROSPA) powiedział BBC: „Foteliki kąpielowe zapewniają fałszywe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dzieci mogą utonąć w zaledwie kilku centymetrach wody.

3. Mydło

Mydło oczywiście służy zapewnieniu czystości dlatego nie podejrzewamy je o to, że może być dla nas szkodliwe. Jest ono ównież siedliskiem bakterii np. E. coli. Dlatego dużo lepszym pomysłem są mydła w płynie z dozownikiem.

4. Ręczniki

Ręczniki jako miejsce gromadzenia się wilgoci i bakterii. Dlatego do wycierania rąk lepiej korzystać z jednorazowych ręczników i je wyrzucać za każdym razem.

Źródło artykułu: http://www.bbc.com/news/health-43568018

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły