Jak odblokować wózek w sklepie bez monety

Porady Data publikacji: 02 lipca 2020

Z pewnością nie raz zdarzyło Wam się nie mieć monety na wózek w sklepie, gdy planowaliście zrobić większe zakupy. Na szczęście jest kilka sposobów, by odblokować wózek na zakupy bez wkładania do środka pieniążka. Dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić, a jest to bardzo proste.

Klucze od mieszkania

Weź dwa klucze od mieszkania, a następnie złóż je razem tak by przypominały nożyczki, ząbkami na zewnątrz. Następnie wkładamy je do środka zamiast monet. Te odblokują zapadki, które uwolnią nasz wózek. Klucze możemy teraz wyjąć.

Jeśli posiadasz klucz z okrągłą główką, może ona zastąpić monetę. Wtedy jednak klucz musi być umieszczony wewnątrz blokady do momentu, aż zwrócimy wózek. Warto więc mieć przy kluczach jeden stary klucz, który nie pasuje już do żadnego z zamków w naszym domu. Wtedy możemy wykorzystać go w takiej sytuacji.

Brelok

Na pewno kojarzycie te plastikowe breloki z miejscem do podpisania kluczy. Ich końcówka ma okrągły kształt i świetnie sprawdza się jako zastępstwo dla monety podczas odblokowywania wózka. Wystarczy włożyć go zamiast niej.

Poproś kasjerkę o żeton

Załóżmy, że nie macie żadnej z tych rzeczy przy sobie. Nie oznacza to jeszcze, że na zakupy musicie udać się z małym sklepowym koszykiem. Wystarczy wejść do środka, a następnie podejść do kasy.

Kasjerki zazwyczaj mają przy niej woreczek z żetonami do wózka. Jeśli poprosimy dostaniemy taki żeton w większości sklepów. Później możemy schować go do schowka w samochodzie i następnym razem gdy udamy się na zakupy, a znów nie będziemy mieć żadnej monety, wystarczy po niego sięgnąć.

Podobne artykuły