Jak wyczyścić skórę po długopisie

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-09-06

Jak wyczyścić tusz z długopisu na skórze? To problem, który może przytrafić się każdej osobie posiadającej skórzane meble. Zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci, który niewyczerpany zew kreatywności czasem każe używać takich materiałów jako płótna do przelania swoich pomysłów. Oczywiście rodzicie z tego powodu nie są zbyt szczęśliwi, ale nie musicie się martwić. Z tym poradnikiem dowiecie się jak usunąć ślady po długopisie ze skórzanych mebli. Nie jest to wcale takie trudne, a po zabiegu po rysunkach dziecka nie pozostanie nawet ślad. Dlatego jeśli było arcydziełem, to warto zrobić zdjęcie ku potomności :)

Jak usunąć tusz z długopisu ze skórzanych mebli

Zanim przejdziesz do usuwania śladów tuszu ze skórzanych mebli, to musisz przede wszystkim znaleźć miejsce, które nie jest widoczne i tam wypróbować metodę. W zależności od rodzaju skóry woda może wnikać w jej głąb lub nie. Jeśli wnika to oznacza to, że mogą pozostać na niej brzydkie plamy. Na rynku możemy znaleźć różne środki do usuwania takich plam. Zarówno środki w płynie do czyszczenia jak i nawet specjalne sztyfty w formie mazaka, które usuwają ślady z tuszu.

My jednak wykorzystamy domowy sposób. Jednym z domowych sposób jest nasączenie wacika kosmetycznego czystym alkoholem i delikatne przecieranie plamy. Starajmy się nie pocierać miejsc, które nie są poplamione i często zmieniajmy wacik bo możemy jednocześnie rozetrzeć w ten sposób tłuszcz i zwiększyć rozmiar plamy.

Podobne artykuły