Nie daj się nabrać na fałszywe promocje. Zobacz, jak sprawdzić historię ceny.

Technologie Data publikacji: 23 listopada 2022

Black Friday to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku przez kupujących. Jest to dzień, w którym duże sklepy oferują wyjątkowe promocje na swoje produkty. Większość ludzi uwielbia Black Friday, ponieważ można zaoszczędzić dużo pieniędzy. Niestety, niektórzy sprzedawcy używają tego dnia, aby oszukać klientów poprzez podawanie fałszywych informacji o cenach. W tym artykule podpowiemy Wam, jak w prosty sposób przed tym się obronić.

Kiedy w tym roku przypada Black Friday? 

Black Friday to amerykańskie święto zakupów, które przypada tuż po Święcie Dziękczynienia. W Polsce Czarny Piątek przypada 25 listopada. Zostało nam już nie wiele czasu, aby wyśledzić interesujące nas promocje. Nie dajcie się przy tym zwieźć sztuczkom stosowanym przez niektóre sklepy. 

Jedną z nich jest sztuczne podwyższenie ceny, a następnie ponowne jej obniżenie. W ten sposób wydaje nam się, że mamy do czynienia z ekstra promocją, a w rzeczywistości kupujemy produkt w cenie dostępnej w zasadzie przez każdy inny dzień roku, a nawet czasami drożej!

Oczywiście nie wszystkie sklepy dopuszczają się takich praktyk, ale z doświadczenia zeszłorocznych Czarnych Piątków doskonale wiemy, że sytuacja taka ma miejsce i dopuszczają się jej nawet znane marki, które wydawałyby się, że są darzone zaufaniem.

Jak uniknąć fałszywych promocji na Black Friday?

Aby nie dać się nabrać na tego typu zabiegi stosowane przez sprzedawców, musimy wiedzieć, ile towar kosztował wcześniej. Jak mamy to jednak sprawdzić, skoro na półce widzimy aktualną cenę, a na stronie internetowej sklepu również podana jest cena, która obowiązuje obecnie?

Tutaj z pomocą przychodzi historiaceny.pl. Jest to bardzo prosta wyszukiwarka produktów, która oferuje możliwość sprawdzenia historycznej ceny danego produktu. Wystarczy, że podamy link ze sklepu internetowego z produktem lub wpiszemy jego dokładną nazwę. 

Załóżmy, iż szukamy odkurzacza DYSON V15 na prezent. Chcemy skorzystać z Black Friday, jako okazji do oszczędzenia. W sklepie widzimy dobrą promocję, ale nie jesteśmy pewni, czy regularna cena odkurzacza wcześniej nie była niższa. Wystarczy więc, że wejdziemy na stronę historiaceny.pl, a następnie w pole wyszukiwania wpiszemy nazwę odkurzacza.

Widzimy listę odnalezionych produktów, sklepów i cen.

Pamiętaj, że możesz dużo szybciej odnaleźć dany produkt wklejając po prostu link do niego w danym sklepie internetowym.

Aby sprawdzić, jak cena kształtowała się na przełomie ostatnich miesięcy wystarczy kliknąć strzałkę obok. Wejdziemy wtedy do widoku produktu w danym sklepie.

Na wykresie widzimy na jakim poziomie kształtowała się cena. Jeśli, mielibyśmy do czynienia z nagłym wzrostem i spadkiem ceny, wtedy mogłoby być to dla nas podejrzane. Tutaj cena jednak w ostatnim czasie była stabilna.

Podobne artykuły