Naukowcy radzą co jeść na śniadanie by poprawić pracę mózgu

Zdrowie Data publikacji: 08 lutego 2018

Co jeść na śniadanie by poprawić pracę mózgu? Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego podpowiadają co najlepiej zjeść na śniadanie, które poprawi nasza koncentrację i wydajność umysłową. Myślę, że to Was zaskoczy i wiele osób chętnie wprowadziłoby taką zmianę do swojego życia.

Śniadanie poprawiające pracę mózgu

Większość dietetyków uważa, że z lodami nie powinno się przesadzać, a wręcz ich unikać. Inaczej uważa profesor Yoshihiko Koga z Uniwersytetu Tokijskiego, który twierdzi, że lody spożywane po przebudzeniu poprawiają uwagę i są bardzo przydatne dla mózgu co potwierdzają jego badania.

 

Osoby biorące udział w badaniu podzielone zostały na dwie grupy. Jedne jadły lody na śniadanie, drugie nie. Przeprowadzone przez profesora Yoshihiko Koga obserwacje dowiodły, że grupa, która spożywała lody lepiej analizowała i absorbowała informacje. Byli bardziej skupieni na ważnych sprawach. Zauważono nawet wzrost częstotliwości fal alfa i poprawienie nastroju. To ostatnie akurat nas nie dziwi, sami mielibyśmy lepszy humor jedząc codziennie lody na śniadanie.

Ponieważ badanie wykazało wiele kontrowersji i stoi w sprzeczności z doktrynami na temat żywności, którymi na co dzień się kierujemy, zostało wykonane ponownie. W drugiej wersji badania zamiast lodów rano podawano na śniadanie inne zimne posiłki. Dało to efekt, ale nie tak dobry jak w przypadku samych lodów. Naukowcy planują wiec przeprowadzić badania jaki składnik lodów wywiera takie efekty na naszym mózgu.

Pamiętajcie, że lody wcale nie muszą być niezdrowe. Najlepiej robić je samodzielnie i znajdziecie u nas nawet kilka przepisów na zdrowe lody.

Inne produkty poprawiające pamieć i pracę mózgu

  1. Jagody, jeżyny i maliny
  2. Tłuste ryby
  3. Orzechy i pestki dyni
  4. Ostre przyprawy
  5. Kapusta, szpinak, marchew
  6. Jabłka, gruszki, morele

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły