Naturalne sposoby na łupież

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-04-10

Jak pozbyć się łupieżu? Istnieje kilka naturalnych sposobów, które pomogą Ci w walce z łupieżem. Jest to dość powszechny problem wielu kobiet oraz mężczyzn. Nie jest on jednak wynikiem braku odpowiedniej higieny, a objawem problemów ze skórą głowy.

Łupież to po prostu martwe fragmenty skóry głowy, która się łuszczy. Zostają one w naszych włosach, a w zależności od ich ilości stają się coraz bardziej widoczne. Zobaczcie jak poprawić stan skóry na głowie i jednocześnie pozbyć się problemu z łupieżem.

Ocet jabłkowy

Zaobserwuj nas na Facebooku

Ocet skutecznie poprawia stan skóry głowy lecząc stany zapalne. Dzięki temu możemy w domowy sposób pozbyć się łupieżu. Jedyne co musimy zrobić to wymieszać ocet z wodą w proporcjach 1:1, a następnie wmasuj go w głowę i po 3 minutach spłucz i umyj normalnie głowę szamponem.

Tymianek na problemy z łupieżem

Tymianek na pewno znajdziecie w swoich przyprawach. Wystarczy zrobić z niego napar zalewając trzy łyżeczki tymianku szklanką wrzątku. Możesz nawet przez 10 minut go dalej gotować aby zwiększyć skuteczność. Gdy napar tymiankowy ostygnie nakładamy go na czystą głowę wcześniej odcedzając go przez gazę.

Seler naciowy jako domowy sposób na łupież

Kolejnym skutecznym sposobem na łupież jest seler naciowy. Być może jest nawet jednym ze skuteczniejszych, jednocześnie przygotowanie takiego lekarstwa dla naszej głowy jest bardzo proste.

Przygotuj litr wody i zagotuj go w garnku. Następnie gdy zacznie wrzeć dodaj trzy łodygi selera naciowego i gotuj przez kolejne 5 minut na małym ogniu pod przykryciem. Po tym czasie zdejmij seler z ognia i zostaw do ostudzenia. Wodą taką przemywamy głowę podczas kąpieli zanim użyjemy szamponu. Warto go zostawić na skórze głowy przez kilka minut.

Podobne artykuły