Ten jeden środek za 4 zł zastąpi Ci wiele kosmetyków!

Uroda Data publikacji: 16 września 2018

Olejek rycynowy bo o nim będzie dzisiaj mowa, jest doskonałym środkiem, który zastąpi lekarstwa i kosmetyki. Wytwarza się go z nasion rącznika pospolitego, jest to więc produkt jak najbardziej naturalny. Znały go i stosowały już nasze babcie.

Zastosowania olejku rycynowego dla urody

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy

Zacznijmy od tego bardzo często przytaczanego aspektu, w którym olejek rycynowy może okazać się bardzo przydatny. Sprawia on, że brwi i rzęsy stają się ciemniejsze oraz rosną szybciej. Stosowanie go jest bardzo proste. Wystarczy wczesać kilka kropli olejku po kąpieli zanim położycie się spać. Pamiętajcie, że aby osiągnąć efekty należy zachować regularność.

Olejek rycynowy na problemy ze skórą

Masz problem z wypryskami, suchą skórą, trądzikiem lub oparzeniami słonecznymi? Olejek rycynowy pomoże nawet usunąć kurzajki, czyraki czy zmiany grzybicze. Wystarczy nasączyć nim wacik i nałożyć olejek na problematyczne miejsce. Po godzinie go spłukujemy. Aby efekty osiągnąć szybciej czynność powtarzamy dwa razy dziennie.

Olejek rycynowy na zmarszczki

Nakładany na skórę pomaga wzmocnić produkcję kolagenu i elastyny. To sprawia, że skóra staje się jędrniejsza. Możesz codziennie przed pójściem spać wetrzeć niewielką ilość olejku w skórę. Stosuj kurację codziennie aby zobaczyć efekty.

Olejek rycynowy do włosów

Dodaj go do szamponu, a dzięki temu włosy staną się miękkie i elastyczne. Nie będą się tak szybko łamać i trochę ściemnieją. Olejek rycynowy pobudza również porost włosów. To prosty sposób by o nie zadbać.

Olejek rycynowy na paznokcie i skórki

Chcesz aby paznokcie rosły szybciej i były mocne? Wykorzystaj olejek rycynowy, który również bardzo dobrze zadziała na skórki wokół nich. Kroplę olejku rozcieramy na paznokciach i skórkach i pozostawiamy na pół godziny. Stosuj go regularnie, a na pewno zobaczysz efekty!

Olejek rycynowy świetnie nawilża

Obecność kwasów tłuszczowych w dużym stężeniu sprawia, że łatwo przenika przez skórę i ją nawilża. Dlatego jeśli masz problemy z suchą skórą np. na łokciach zacznij wcierać w nie regularnie parę kropli olejku rycynowego.

Podobne artykuły