Frezarka do skórek – kilka słów dla każdej z nas

Uroda Data publikacji: 30 sierpnia 2021

Czy wiesz, do czego służy frezarka? Czym są frezy? Jakie są rodzaje frezów i jak dobrać frezy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Czym jest frezarka do skórek i paznokci?

Frezarka do skórek jest bardzo małym urządzeniem, które do tego nie sprawia żadnych kłopotów w obsłudze, a z pewnością powinno się znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety, która choć odrobinę dba o estetyczny wygląd swoich dłoni i paznokci. Do czego służy frezarka do skórek? Ten sprzęt jest dość wszechstronny, pozwala Ci np. usunąć stary manicure hybrydowy, akrylowy czy żelowy, a także opracować płytkę paznokcia oraz skórki. Warto też wspomnieć, że frezarki ułatwią Ci stworzenie unikalnych i przepięknych kompozycji na swoich paznokciach. Aby jednak korzystać z pełni możliwości frezarki, niezbędne są odpowiednie nakładki, które określa się jako frezy.

Jak wybrać frezy do frezarki do skórek i paznokci?

W sieci czy na sklepowych półkach znajdziesz całą masę frezów do wyboru, z pewnością zatem znajdziesz produkty dopasowane do swoich potrzeb. Warto na początek zastanowić się, czego właściwie potrzebujesz i z jakich frezów zamierzasz skorzystać. Jednym z kluczowych elementów przy doborze frezów jest ich gradacja. Aby ułatwić znalezienie odpowiednich frezów, są one oznaczone kolorami w taki sposób, aby jaśniejsze barwy odpowiadały mniejszej gradacji. Najłagodniejsze są zatem frezy żółte, następnie czerwone, niebieskie, zielone i czarne. Jeśli frez ma dwukolorowe oznaczenie, znaczy to, że posiada gradację pośrednią. Oprócz tego przyjrzyj się ziarnistości frezów.

Ponadto frezy dzieli się zależnie od ich przeznaczenia. Dlatego też wspomniano, że dobrze najpierw zastanowić się, jakich frezów będziesz potrzebowała. Do Twojej dyspozycji są m.in. frezy do skórek, frezy do zrogowaceń, frezy do paznokci sztucznych lub naturalnych oraz polerki. O komforcie pracy z danym frezem decydują również indywidualne preferencje. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie wybranych frezów, koniecznie zwróć uwagę na materiał wykonania. Na rynku znajdziesz np. frezy ceramiczne, diamentowe, gumowe, kamienne, filcowe, a także wiele innych. Warto pamiętać, że frezy powinny być wykonane z trwałych i jakościowych materiałów, w końcu pracują one z Twoją skórą i paznokciami. Przy okazji nie zapomnij o tym, aby dowiedzieć się, w jaki sposób dane frezy należy czyścić czy dezynfekować.

Praca z frezarką do paznokci nie należy do najtrudniejszych zadań na świecie, możesz jednak potrzebować krótkiego czasu na złapanie wprawy. Najlepiej samodzielnie spróbuj kilka razy uruchomić frezarkę i metodą prób i błędów spróbuj poradzić sobie ze swoimi paznokciami i skórkami. Oczywiście możesz też skorzystać z pomocy bardziej doświadczonej koleżanki czy poradników w formie wideo – pierwsze kroki z pewnością będą wtedy o wiele łatwiejsze!

Prędkość frezarki dopasuj do swojego stopnia zaawansowania, następnie przyłóż frez do płytki paznokcia i równomiernymi ruchami przesuwaj końcówkę od skórek, aż do brzegu paznokcia. Nie dociskaj zbyt mocno, aby nie uszkodzić paznokcia czy skóry. Pamiętaj, jedynym ograniczeniem jest Twój czas i chęci, jeśli więc poświecisz choć kilka chwil na naukę, już wkrótce będziesz się doskonale obchodziła ze swoją frezarką!

Podobne artykuły