3 składniki, dzięki którym pozbędziesz się cellulitu i rozstępów

DomPelenPomyslow.pl 3 składniki, dzięki którym pozbędziesz się cellulitu i rozstępów

Jeśli chcesz wreszcie pozbyć się rozstępów i cellulitu to wykorzystaj tą domową metodę. Dzięki temu już do wakacji zobaczysz znaczące efekty i jeśli uszkodzenia skóry nie są głębokie to możesz je całkowicie usunąć.

Wystarczą do tego trzy składniki, które pewnie masz w swojej kuchni. No może oprócz jednego, ale możesz go nabyć dosyć nie drogi. Cała mikstura jest dużo tańsza od kremów dostępnych w aptekach. Nie oznacza to jednak, że jest nie skuteczna. Trzeba jednak stosować ją regularnie.

Składniki

  • 250g soli
  • 250g cukru
  • 150g oleju palmowego, oliwy z oliwek lub oleju kokosowego

Przygotowanie

Przygotowanie naszej domowej mikstury jest bardzo proste. Jedyne co musimy to wziąć wszystkie składniki czyli sól, cukier i wybrany olej oraz je ze sobą wymieszać aby stworzyć gęsty peeling.

Jeśli będzie zbyt rzadki to dodaj więcej soli i cukru (w takiej samej ilości). Z oleju kokosowego wyszedł dobry przy tych proporcjach. Gdy peeling będzie gotowy przechodzimy do zastosowania naszej kuracji. Trzeba ją robić codziennie więc najwygodniejszą porą wydaje mi się być wieczór, przed kąpielą.

Zanim się umyjemy wmasowujemy peeling w miejsca, gdzie na skórze jest cellulit lub rozstępy. Masujemy okrężnymi ruchami przez 3 minuty i zostawiamy jeszcze na 5 minut. Po tym czasie bierzemy prysznic jak zwykle i podczas niego zmywamy peeling.

Musisz pamiętać o tym by robić to regularnie. Tylko wtedy osiągniesz efekt. Już po miesiącu zdziwisz się jak zmienia się Twoja skóra. Jeśli opuścisz jeden, czy dwa dni nie przejmuj się. Nie musisz nadrabiać ich i robić peelingu dwa razy dziennie. Staraj się jednak być konsekwentną :)

Zobacz również
Skomentuj

3 składniki, dzięki którym pozbędziesz się cellulitu i rozstępów