Najtańszy i skuteczny sposób na gołębie na balkonie

Porady Data publikacji: 22 maja 2018

Gołębie akurat wiją swoje gniazda i składają jaja. Często jako miejsce założenia swojego nowego domu wybierają nasze balkony co niezmiernie nas irytuje. Dzisiaj podpowiemy Wam pewien sposób, który się sprawdził i jednocześnie był najtańszy. Zanim wypróbujecie jakikolwiek inny sposób wypróbujcie to, a nie pożałujecie! :)

Oczywiście należy pamiętać o tym aby regularnie wyrzucać jajo i usuwać gniazdo. Jednak gołębie są dość mocno zdeterminowane i będą starać się do skutku. Nie zawsze mamy też możliwość założenia kolców na gołębie, ale przecież nie wyłożymy nimi całego balkonu. Kupiliśmy również kruka na gołębie, ale działał przez jeden dzień, a potem siadały sobie razem z nim na poręczy tuląc się jak starzy znajomi.

Wiatraczki na gołebie

Co zatem zadziałało? Dziecięce wiatraczki. Okazało się, że najlepiej sprawdziły się do walki z gołębiami. Dobrze aby również były błyszczące bo będą dodatkowo odbijać promienie słoneczne. Kręcą się na wietrze i hałasując odstraszały gołębie, a te poddały się i przestały wracać na balkon.

Kup kilka wiatraczków i wbij je w doniczki z kwiatami, które znajdują się na balkonie. Będą one dodatkową dekoracją, a oprócz tego odpędzą gołębie i Twój problem się skończy :)

Podobne artykuły