Co zrobić, aby zszarzałe ręczniki były znów białe?

Porady Data publikacji: 04 maja 2021

Białe ręczniki z czasem robią się szare. Do tego zaczynają być szorstkie i słabiej wchłaniają wodę. Korzystanie z nich podczas kąpieli staje się więc coraz bardziej uciążliwe. Nie musisz jednak od razu wymieniać je na nowe. Są sposoby na to, by znów przywrócić im miękkość oraz biel. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Zmiękczanie ręczników za pomocą octu i sody

Dzięki sodzie i octowi możesz wybielić ręczniki i nadać im ponownie miękkości. Warto to zrobić, tym bardziej, że oba te składniki zabijają bakterie i grzyby. Mokre ręczniki wiszące w łazience to idealne środowisko do ich rozwoju.

Sposób ten jest bardzo prosty w wykonaniu. Wystarczy, że o pralki wraz z ręcznikami wsypiesz pół szklanki sody oczyszczonej oraz wlejesz jedną szklankę octu. Następnie puść pranie na wysokiej temperaturze i wysusz je po praniu.

Wybielenie ręczników za pomocą soku z cytryny

Sok z cytryny działa zabójczo dla bakterii, ale również świetnie odświeża ręczniki przywracając im kolor. Przed praniem wystarczy namoczyć ręczniki w gorącej wodzie wraz ze szklanką soku z cytryny. Następnie pierzemy je jak zwykle.

Sposób z wodą utlenioną na szare ręczniki

Woda utleniona nie tylko usuwa bakterie z ręczników, ale również działa na nie wybielająco. Wystarczy, że przygotujecie gorącą wodę. Następnie wlejecie do niej buteleczkę wody utlenionej oraz dodacie zwykłego proszku do prania. Wymieszajcie roztwór, a następnie włóżcie do niego ręcznik do namoczenia. Po godzinie wrzućcie go normalnie do prania.

Wybielanie ręczników za pomocą aspiryny

Tabletki aspiryny skutecznie pomagają nam w bólach głowy. Mają one jednak dużo więcej zastosowań. Jednym z nich jest wybielanie tkanin. Dzięki nim możemy pozbyć się choćby żółtych plam po pocie z koszulek lub wybielić zszarzałe ręczniki.

Wystarczy, że kilka tabletek aspiryny wrzucicie wraz z ręcznikami do pralki. Jeśli chcecie spotęgować jej działanie, wcześniej możecie namoczyć ręczniki w ciepłej wodzie z rozpuszczoną aspiryną.

Podobne artykuły