Najskuteczniejszy domowy sposób na żylaki

Uroda Data publikacji: 30 czerwca 2017

Chcesz rozprawić się z żylakami? Wypróbuj ten domowy naturalny sposób i spraw by Twoje nogi wyglądały lepiej. Żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale też zagrożenie dla zdrowia.

Problem z żylakami dosięga 25% kobiet i 10% mężczyzn, jest to więc dosyć duża skala problemu. Warunków ich powstania jest wiele, od fizycznych po genetyczne. Dzisiaj jednak postaramy się je zwalczyć.

Składniki

  • 3 łyżki żelu z aloesu
  • pół kubka octu jabłkowego
  • pół szklanki zblendowanej marchewki

Przygotowanie

Przygotowanie jest bardzo proste, po prostu musisz dokładnie wymieszać ze sobą składniki. Gdy powstanie jednolita maź (najlepiej zrobić to blenderem) nakładamy ją na żylaki i owijamy bandażem. Pozostawiamy ją tak na 30 minut, a po tym czasie zmywamy. Podczas kuracji nogi należy trzymać uniesione do góry, np. na podnóżku lub leżąc w łóżku na poduszce.

Zabieg można powtarzać codziennie, aż do uzyskania zadowalających efektów. Marchew dzięki zawartości przeciwutleniaczy jest świetnym produktem do pielęgnacji skóry. Ocet działa jak antykoagulant i rozcieńcza krew, zapobiega to skrzepom i pozwala udrożnić żyły. Aloes za to świetnie radzi sobie ze stanami zapalnymi, które również towarzyszą żylakom.

Źródło artykułu: http://www.healthyfoodteam.com/effective-natural-treatment-varicose-veins-2/

Podobne artykuły