Najlepsze patenty na wyspę kuchenną, które możesz wykorzystać w swojej kuchni

Kuchnia Data publikacji: 19 lutego 2021

Wyspa kuchenna to nic innego jak blat roboczy znajdujący się na środku kuchni. Wykorzystuje się ją na wiele sposobów. Niektórzy umieszczają na wyspie kuchennej płytę indukcyjną. Jeszcze inni zlew lub po prostu pełni funkcję dodatkowego blatu i jednocześnie stołu do szybkich posiłków spożywanych w kuchni.

Wyspa kuchenna z pewnością jest czymś co dzisiaj jest bardzo modne. Jeśli tylko ktoś dysponuje odpowiednią ilością miejsca w kuchni zdecydowanie planuje umieszczenie w niej wyspy kuchennej. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy Was zainspirować i przekazać Wam kilka ciekawych pomysłów na jej aranżację.

Jeśli jesteście dopiero na etapie planowania kuchni mogą one pomóc Wam w podjęciu decyzji, jaką funkcję wyspa ma pełnić w Waszej kuchni.

Wyspa jako stół

Wyspa kuchenna może pełnić rolę stołu. Dzięki temu aby zjeść szybki posiłek, nie musimy przenosić się do jadalni. Możemy wygodnie zjeść w kuchni mając jednocześnie pod ręką cały asortyment naszej lodówki.

Aby można było zjeść wygodnie przydadzą się oczywiście jakieś krzesła. Wyspa jednak warto gdy znajduje się na odpowiedniej wysokości, aby nie trzeba było schylać się podczas korzystania z niej w trakcie gotowania. Stąd świetnie sprawdzają się hokery.

Tutaj warto jednak zainspirować się pomysłem znajdującym się na zdjęciach. Widzimy, żę wyspa posiada wcięcie, które pozwala schować w nim hokery. Dzięki temu nie zawadzają nam, gdy nie są potrzebne.

Jeśli więc planujecie wykorzystywać wyspę kuchenną w swojej kuchni jako stół do spożywania posiłków, warto przemyśleć właśnie takie rozwiązanie, które pozwala lepiej zorganizować miejsce w kuchni.

Wyspa kuchenna jako blat roboczy

Jeśli wyspa kuchenna ma być jedynie blatem, który zwiększa naszą przestrzeń roboczą to warto w niej zaplanować dodatkowo miejsce na przechowywanie podręcznych rzeczy, które ułatwią nam przygotowywanie posiłków z jej udziałem.

Wyspa kuchenna może też oczywiście pełnić kilka funkcji jednocześnie. Bardzo często na wyspach kuchennych montujemy płyty indukcyjne. Jest to oczywiście fajny pomysł. Możemy tutaj jednak zmodyfikować to rozwiązanie. Fajny pomysł pokazuje poniższy film. Wyspa posiada dwa blaty, z czego jeden na górze jest odsuwany.

Wyspa kuchenna i jadalnia w jednym

Ten pomysł wydał mi się bardzo ciekawy. Wyspa kuchenna, która jednocześnie jest jadalnią z wygodnym siedziskiem. Bardzo fajny pomysł jeśli mamy dużo miejsca w salonie z aneksem kuchennym. Na pewno pełni też fajną centralną rolę podczas imprez w domu.

Wyspa kuchenna na kółkach

Wyspa kuchenna na kółkach to również bardzo fajny pomysł. Dzięki temu możemy przestawić ją w miejsce, w którym aktualnie będzie nam najwygodniej.

Możemy ją przesuwać po całej kuchni, a w przypadku imprez w domu nawet przenieść ją do salonu i stworzyć z niej dodatkowy bufet.

Podobne artykuły