Pamiętajmy, my też będziemy starzy. Stary Pan wstydził się, że jest powolny przy kasie. Zachowanie kasjerki wiele nas uczy!

Lifestyle Data publikacji: 24 listopada 2017

Przyzwyczaiłam się do tego, że ludzie starsi są wolniejsi motorycznie. Zajmowałam się takimi osobami i wiem, że wykonanie pewnych czynności zajmuje im po prostu więcej czasu. Sami kiedyś tacy sami będziemy, dlatego należy się wyrozumiałość, a najlepiej pomoc takim osobom.

Niestety stojąc przy kasie z zakupami często zauważam jak ludzie przewracają oczami czy mówią złośliwe komentarze gdy osoba taka robi zakupy. Zapakowanie zajmuje im więcej czasu, tak samo przeliczenie pieniędzy, a rzadko korzystają z kart płatniczych. Ostatnio nabrałam bardzo dużo dystansu do czasu, pozorny pośpiech niewiele daje. Tak jak wyprzedzanie w mieście, gdzie często widzę takie osoby, które gnają slalomem, a potem za dwie, trzy przecznice spotykamy się i tak na tych samych światłach. Pewnie wtedy na mnie się wkurzają bo gdy jadę przepisowo w ich mniemaniu ślamazarzę się.

Wracając jednak do naszego głównego wątku, sytuacja wydarzyła się w WalMart czyli w Ameryce. Mężczyzna robił zakupy w godzinach szczytu. Wiecie jak wtedy jest, mega kolejki, wszyscy nerwowi. Był trochę zawstydzony tym, że liczenie monet zajmuje mu tak dużo czasu. Postanowiła mu pomóc, a całą sytuację opisała w ten sposób jedna z osób stojących w kasie.

„Zrobiło mi się cieplej na sercu, gdy w czasie lunchu odwiedziłam WalMart. Kasjerka skanowała zakupy starszego pana i podała mu kwotę do zapłaty. On spojrzał na mnie przepraszająco i wyjął z kieszeni garść monet. Przy liczeniu pomylił się i zaczął się denerwować. Mówił: „Przepraszam”. Jego ręce i głos drżały.

Ta cudowna kasjerka wzięła z jego rąk monety, położyła na taśmie i powiedziała: „Nic się nie stało, policzymy razem, kochanie.” Staruszek dalej przepraszał kasjerkę i mnie, a my zapewniałyśmy go, że wszystko jest w porządku. Zapłacił i wyszedł.

Spojrzałam na tę cudowną kobietę i powiedziałam, „Dziękuję za twoją cierpliwość”, a ona kręcąc głową odpowiedziała: „Nie powinnaś mi dziękować, skarbie. To nasz świat stoi do góry nogami. Zapomnieliśmy, że powinniśmy się nawzajem kochać”.

Chcę być taka jak ona.”

Jest to przykład pięknego zachowania. W sklepach, w których robię zakupy kasjerki są bardzo miłymi osobami. Jestem tam często i choć nie znamy się osobiście zawsze darzymy się uśmiechem, po prostu zapamiętuje się czyjąś twarz i traktuje taką osobę już trochę inaczej.

Zazdroszczę im czasami ich cierpliwości, ale nie mogę też niczego zarzucić. Myślę, że w naszym kraju szacunek do osób starszych istnieje i jest dość mocno zakorzeniony z racji historii. Jednak czasami zauważam, jakby zaczynał ulatywać. Dlatego jeśli to czytacie i czasem się denerwujecie na osobę starszą bo wolniej wychodzi ze sklepu i blokuje drzwi, albo więcej czasu zajmuje jej zapakowanie zakupów lub cokolwiek innego co Was choć na chwilę spowalnia. Nie złośćcie się, zrozumcie po prostu, nawet nie musicie pomaga. Osoby takie wiem z doświadczenia lubią być samodzielne póki są w stanie. Wystarczy im po prostu pozwolić działać w swoim naturalnym tempie, ale odwdzięczą się Wam uśmiechem :) Jedyne obce osoby, które czasem mnie zagadują gdy idę np. na spacer z dziećmi to osoby starsze. Od nich moglibyśmy się wiele nauczyć.

Źródło artykułu: http://lolmania.eu/starszy-pan-przy-kasie-wstydzil-sie-ze-jest-taki-powolny-zachowanie-kasjerki-poruszylo-cala-kolejke/

Podobne artykuły