Na co zwracać uwagę przy wyborze wózka wielofunkcyjnego?

Parenting Data publikacji: 20 maja 2021

Szukasz wózka, które będzie rosnąć razem z maluchem? W takim razie zdecyduj się na model wielofunkcyjny, ponieważ nie tylko stanowi dobrą inwestycję, ale też umożliwia Ci korzystanie z niego przez wiele lat. Jednak, jeśli chcesz, żeby wózek służył Ci przez 2-3 lata, to musisz postawić na naprawdę solidny model. Dlatego podpowiadamy Ci, jak podjąć właściwą decyzję.

4 zasady wyboru wózka wielofunkcyjnego

Wybór odpowiednich funkcji

Modele wielofunkcyjne mogą Cię zaskoczyć mnogością rozwiązań. W końcu do dyspozycji masz nie tylko standardowe opcje dwa w jednym, gdzie gondolę z łatwością zamienisz w spacerówkę. Na muuvo.eu znajdziesz również wózki, których wnętrze może stać się wygodną kołyską. To ciekawa opcja szczególnie w trakcie podróży bądź po prostu podczas pikników na świeżym powietrzu. Wtedy maluch spokojnie wypocznie, a Ty w tym czasie porozmawiasz ze znajomymi, zjesz bądź będziesz cieszyć się pięknym widokiem.

Waga wózka wielofunkcyjnego

W przypadku wózków wielofunkcyjnych zwróć szczególną uwagę na jego wagę. Ciężar niektórych modeli sięga nawet 25 kg. Wówczas podnoszenie wózka, składanie czy przenoszenie może być naprawdę trudne. Dlatego zdecyduj się na nowoczesne warianty, które są nie tylko trwałe, ale też niezwykle lekkie i kompaktowe. W końcu wózki wielofunkcyjne wcale nie muszą być utożsamiane ze sporym ciężarem – zdarzają się też warianty, mające zaledwie 10 kg.

Wewnętrzny rozmiar gondoli

Jeżeli chcesz, żeby wózek rósł wraz z maluchem, to koniecznie zdecyduj się na modele, zapewniające sporo przestrzeni wewnątrz gondoli. Dzięki temu nawet 3-letnie dziecko będzie mogło się swobodnie wyspać i znajdzie miejsce na nogi. Szczególnie jest to ważne w przypadku maluchów, które mogą być wysokie. Wtedy szeroka i dość długa gondola na pewno dobrze się sprawdzi. Dlatego to kolejny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę, podczas wybierania wózka wielofunkcyjnego.

Sposób składania wózka

Czasem modele spełniające kilka funkcji są kojarzone z masywnymi wózkami, a do tego trudnymi w transporcie i przenoszeniu. Dotyczy to przede wszystkim nieco starszych wersji, ciężkich, a przy tym mało intuicyjnych. Jednak teraz nie będziesz miała problemów ze znalezieniem wózka, który jest lekki, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. W ten sposób z łatwością zmieścisz go do bagażnika bądź weźmiesz jako bagaż podręczny do samolotu. Po prostu przed zakupem sprawdź, czy dany model ma przycisk, ułatwiający składanie – wtedy ta czynność staje się jeszcze szybsza.

Podobne artykuły