Te owoce podane dziecku przed snem mogą doprowadzić nawet do zapaści!

Parenting Zdrowie Data publikacji: 09 lutego 2017 / Aktualizacja: 2022-11-15

Problem podobno istnieje i matki same w Internecie piszą, że osobiście z nim się spotkały w przypadku swoich dzieci. Dlatego warto wziąć to pod uwagę i skonsultować ze swoim lekarzem, oraz wstrzymać się na pewien czas przed podawaniem tych owoców swojemu dziecku przed snem.

Objawy są bardzo niebezpieczne. Dziecko nagle dostaje duszności, kaszlu i problemów z nabraniem powietrza. Problemem okazują się być owoce cytrusowe i chociaż dzieci normalnie je jedzą i nie reagują w żaden negatywny sposób, to sytuacja taka po prostu może się zdarzyć któregoś wieczora. A gdy dziecko zje cytrusa tuż przed samym snem może to być dla niego niebezpieczne, gdy atak odbędzie się podczas snu.

Jaka jest opinia lekarza w tej sprawie? Dziecku przed snem nie powinno się podawać owoców cytrusowych. Cytrusy są silnie faszerowane pestycydami i nigdy nie wiemy kiedy może wystąpić reakcja alergiczna i jakie stężenie pestycydów ma owoc, który właśnie dziecku podaliśmy. Często samo umycie pod bieżącą wodą nie wystarczy aby je zmyć.

Dlatego jeśli chcemy podać dziecku jakiś smaczny owoc cytrusowy to najlepiej nie robić to później niż podwieczorek. Niech to będzie na kilka godzin przed snem, abyśmy mieli czas na ewentualną reakcję. Lepiej przecież zapobiegać takim wydarzeniom niż potem stawiać im czoła.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły