Mrówki na balkonie — co zrobić, aby nie wchodziły do domu

Porady Data publikacji: 20 kwietnia 2024

Nawet najlepszy nastrój, najlepszy poranek może zostać zepsuty przez pałętające się po balkonie mrówki. Te niewielkie owady są w stanie zaanektować sobie każde terytorium, dlatego tak ważne jest, by szybko się ich pozbyć. Im szybciej znikną z balkonu, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że wedrą się do domu. A brak ich na balkonie będzie gwarancją udanego odpoczynku i relaksu w cieplejsze dni! Sprawdź, jakie metody wykorzystać w pozbywaniu się mrówek!

Jak odstraszyć mrówki na balkonie?

Balkon jest częstym miejscem wypoczynku. Jeśli pojawią się na nim mrówki, dobrze byłoby natychmiast je stamtąd odstraszyć. W tym celu można wykorzystać metody naturalne, jak i środki chemiczne dostępne praktycznie w każdym sklepie.

Na rynku nie brakuje aerozoli, specjalnych proszków na mrówki, jak i granulatów czy produktów w formie żelowej. Jednak już na samym początku warto podkreślić, że naturalne metody są znacznie tańsze, a przy okazji nie trzeba wychodzić z domu, by zacząć działać, ponieważ są to w większości produkty, które znajdziemy w każdej kuchni.

Naturalne metody odstraszania mrówek

Jeśli chcesz w naturalny sposób odstraszyć mrówki i usunąć je raz na zawsze z balkonu, skorzystaj z domowych sposobów. Pierwszym z nich jest cynamon. Aromatyczna przyprawa smakuje wielu ludziom, jednak owadom bardzo przeszkadza. By w ten sposób odstraszyć mrówki, wystarczy rozsypać przyprawę wokół drzwi prowadzących na balkon od zewnętrznej strony bądź posypać nią całą powierzchnię balkonu.

Rewelacyjnym sposobem na mrówki jest proszek do pieczenia. Jak to na nie działa? Zjedzony przez mrówkę proszek do pieczenia nabrzmiewa w jej żołądku, przez co owad ginie. W większości przypadków metoda ta działa, ponieważ mrówki są dość łakomymi insektami.

Miód to kolejna naturalna metoda zwalczania mrówek. Wystarczy na płaski talerzyk lub inne naczynie wylać trochę miodu i postawić tak, by mrówki połakomiły się wejść na niego. Kiedy wejdą, z pewnością już nie wyjdą, ponieważ miód nie tylko jest pysznym przysmakiem, ale również dobrze się lepi. Martwe mrówki warto usuwać na bieżąco, a na talerzyk dodawać nowy miód, by sposób działał jak najdłużej.

Chemiczne sposoby na mrówki na balkonie

Jeśli chodzi o produkty wspomagające zwalczanie mrówek, na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Do najczęściej stosowanych należy proszek bądź granulat, który stosuje się zazwyczaj na zewnątrz. Nie zaleca się stosowania w domu, ponieważ środki te zawierają imidachlopryd, czyli silną substancję owadobójczą.

Innym sposobem na pozbycie się mrówek z balkonu jest preparat z przynętą w postaci żelu. Warto stosować to na tarasach, ścieżkach, podjazdach, balkonach. Produkt ten skutecznie wabi mrówki. Owady pobierają żel, przenoszą go do gniazda, dzięki czemu niszczą własną kolonię razem z najważniejszą królową. Istotną zaletą tego produktu jest to, że świetnie sprawdza się tam, gdzie są dzieci. Nie ma dostępu do trutki, jednak mrówki doskonale radzą sobie z wydostaniem żelu.

Podobne artykuły