Moskitiera – obowiązkowo na lato

Gadżety Data publikacji: 04 kwietnia 2019

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy oraz wizją zbliżającego się lata coraz częściej myślimy o wypoczynku na świeżym powietrzu, cieszeniu się promieniami słonecznymi, otwieraniu drzwi balkonowych, okien. Te wszystkie przyjemności mogą oczywiście popsuć natrętne owady. Doskonałą ochronę przed intruzami stanowią moskitiery na okna. Cena modeli jest zależna od wielkości, sposób wykończenia i zastosowanych mechanizmów. Niewątpliwe każdy znajdzie odpowiednie dla siebie produkty, a moskitiery na drzwi sklep internetowy oferuje w szeregu wariantów nawet tych niestandardowych i nietypowych. To świetnie wyjście do domów i mieszkań, a także sprawdzają się na działkach rekreacyjnych. Warto również sprawdzić moskitiery na owady, które montuje się nad łóżkami, a w ten sposób dba się o niczym niezakłócony sen. Zobacz, jakie modele wybrać, by lato kojarzyło się tylko z przyjemnym spędzaniem wolnego czasu.

  1. Co zamontować na oknie lub drzwiach?
  2. Moskitiery do drzwi balkonowych do samodzielnego montażu
  3. Jak zamontować moskitierę?
  4. Jaki baldachim wybrać?

Co zamontować na oknie lub drzwiach?

siatki balkonowe przeciw owadom

Jednym z najprostszych i najtańszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach są siatki okienne przeciw owadom. Najczęściej są one wykonane z włókna szklanego, które jest odporne na działanie promieniowania UV. Przede wszystkim takie rozwiązanie bardzo łatwo zamontować, ponieważ siatkę przykleja się do ościeżnicy okna, od strony zewnętrznej i mocuje rzepami lub taśmą klejącą. Jest to jednak rozwiązanie nietrwałe i dla wielu osób także mało estetyczne, szczególnie gdy zacznie się odklejać. Innym, coraz popularniejszym rozwiązaniem są moskitiery na okna, które występują w szeregu różnych odmian i są doskonale dopasowane do potrzeb użytkowników. Przede wszystkim jest to rozwiązanie trwałe, estetyczne i wygodne. Na przykład moskitiera na drzwi balkonowe tesa® nie będzie zakłócać komunikacji, niezależnie od tego, jaki mechanizm otwierania mamy zastosowany. To dopasowanie do różnych możliwości zarówno pod kątem montażu, sposobu pracy czy też koloru profili sprawia, że to najpopularniejsze rozwiązanie obecnie na rynku. Możemy zauważyć również, że moskitiery ramkowe mogą mieć również działanie przeciwpyłowe, a tym samym rewelacyjnie sprawdzają się, gdy w domu są chorzy na alergie. Warto pamiętać o tym, że projektanci doskonale odpowiadają na zmieniające się trendy. Tym samym na przykład moskitiera na okno dachowe świetnie sprawdzi się na poddaszu.

Moskitiery do drzwi balkonowych do samodzielnego montażu

moskitrery tesa do samodzielnego montażu

Popularne moskitiery do okien tworzy zazwyczaj rama wykonana z profili PVC lub aluminiowych, na które naciągnięta jest siatka. Dlatego właśnie idealnie pasuje do profilu okna. Montuje się je za pomocą uchwytów obrotowych i w ten sam sposób można je szybko ściągnąć na przykład, by je umyć. Producent zaleca również, by to zrobić na sezon zimowy. Poza tym warto zamontować otwierane moskitiery do drzwi balkonowych. Są one wyposażone w uchwyt oraz magnesy, które przytrzymują całość w pozycji zamkniętej. Poza tym moskitiery balkonowe wyposażone są również w uszczelkę szczotkową, która zatrzyma na przykład komary, inne owady, pyłki. Moskitiera drzwiowa musi być oczywiście osadzona na dość sztywnym profilu, a także powinna być bardziej wytrzymała. Z założenia oczywiście musi mieć większe gabaryty niż otwór drzwi. Powodzeniem cieszy się również moskitiera do okna na rzepy lub na magnes w zależności od tego, jak mechanizm będzie dla nas wygodniejszy.

Jak zamontować moskitierę?

moskitiery drzwiowe na komary

Na rynku dostępnych jest szereg różnych rozwiązań. Zakładanie moskitiery na okno nie musi być więc trudnym zadaniem, a dostosowane modelu do konkretnych potrzeb sprawia, że korzystanie z funkcjonalnego gadżetu będzie niezwykle praktyczne. Zdarza się, że moskitiera okienna zewnętrzna jest zintegrowana z roletą. To modne i ergonomiczne rozwiązanie. Sama siatka jest przecież lekka, nieskomplikowana w montażu i bardzo skuteczna, a kluczem do tego, by zadziałała odpowiednio jest jej oprawa. Dlatego zainteresowaniem cieszą się moskitiery do okien dachowych, a na stronach tasmuj.pl – oficjalny sklep internetowy tesa® znaleźć można szereg różnych propozycji niezależnie od tego, czy naszym miejscem zamieszkania jest Poznań czy też inne regiony polski bez problemu dopasujemy model do potrzeb. Jednym z najważniejszych elementów poza wielkością samej moskitiery będzie jej gęstość. Warto poszukać produktów, które mają oczka co 1,2 mm. Takie rozwiązanie sprawia, że do środka nie przedostają się nawet drobne owady.

Jaki baldachim wybrać?

Na rynku znajdziemy jeszcze jeden rodzaj moskitiery. To siatka, którą zwiesza się nad łóżkiem w domu. Może być również elementem dodatkowym przy legowisku lub hamaku w ogrodzie. Montaż moskitiery nad łóżko jest bardzo prosty i zazwyczaj polega na przyczepieniu materiału do sufitu, choć można również zadbać o specjalne wysięgniki. Jeśli w domu są dzieci, niezbędna będzie moskitiera do łóżeczka. Pozwoli ochronić ciało dziecka przed ukąszeniami, które dla maluszka mogą być dość groźne. Poza tym moskitiera na łóżeczko dziecięce sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy położyć niemowlę do snu w ogrodzie, a także może być ciekawą osłoną wózka podczas odpoczynku na łonie natury.

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły