Jaki oczyszczacz powietrza sprawdzi się na cały rok?

Gadżety Data publikacji: 08 marca 2021

Zła jakość powietrza ma fatalny wpływ na nasze zdrowie. Ty bardziej niepokojące są alarmujące komunikaty dotyczące wysokiego poziomu, szkodliwe pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10,  Najlepszym rozwiązaniem na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy, jest zakup oczyszczacza powietrza. Który model sprawdzi się najlepiej?

Jakość powietrza, a nasze zdrowie

Oddychanie to proces niezbędny do życia, dlatego tak ważna jest dla nas jakość powietrza. Nasz organizm reaguje w przypadku, gdy ilość szkodliwych substancji w powietrzu jest wysoka. Może się to przyczynić do powstania podrażnień oczu, nosa czy gardła, a także spowodować poważniejsze choroby takie jak choroby płuc lub te, atakujące układ krążenia. Zjawiskiem, które nabrało na sile i stało się dla nas bardzo uciążliwe w ostatnich latach, jest smog. Zanieczyszczenie tego rodzaju ma fatalne skutki dla naszego zdrowia, w dłuższej perspektywie może to być nawet niewydolność płuc czy też  przewlekłe zapalenia oskrzeli.

Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto go mieć?

Jak już zostało wspomniane powyżej, czyste powietrza jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Jego zła jakoś wpływa także na naszą koncentracje oraz powoduje bóle głowy. Dlatego właśnie warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, szczególnie jeśli domownikami są osoby starsze oraz dzieci. Profesjonalny sprzęt, który posiada 3 filtry – wstępny, węglowy oraz filtr HEPA prawie w całości usuwa cząsteczki pyłów,  alergenów, gazów, bakterii i wirusów. Takim modelem jest oczyszczacz powietrza Philips AC4550/50. Oczyszczacze stanowią wsparcie dla osób borykających się z problemami alergii i przynoszą ulgę w objawach takich jak kata sienny, kaszel czy duszność. Usuwają także nieprzyjemne zapachy spowodowane gotowaniem czy dymem tytoniowym oraz wyłapują cząsteczki pleśni czy grzybów. Idealnie sobie z tym poradzi oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L zaprojektowany w technologii PLASMACLUSTER ION.

Jaki oczyszczać powietrza sprawdzi się najlepiej

Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które pomogą oczyścić powietrze w pomieszczeniu. Modelem na który z pewnością warto zwrócić uwagę jest oczyszczacz powietrza SHARP UA-HD40E-L Plasmacluster. Dzięki trzystopniowemu systemowi filtrowania, z łatwością pozbędziemy się zanieczyszczeń, kurzu, bakterii. Sprzęt zapewni nam także  redukcję nieprzyjemnych zapachów oraz likwidację zarodników grzybów. Oprócz podstawowych funkcji, jest to także nawilżacz powietrza, który sprawi, że oddychanie stanie się łatwiejsze. Innym modelem, który cieszy się sporą popularnością jest oczyszczacz powietrza PHILIPS AC2959/53. Według informacji producenta, usuwa do 99,97% zanieczyszczeń: smog, alergeny, bakterie i wirusy, kurz oraz sierść zwierząt. Filtr 3w1 NanoProtect HEPA to innowacyjnej rozwiązanie, które usuwa cząsteczki 100x mniejsze niż standardowy filtr HEPA. Ponadto, sprzęt posiada wskaźnik led, który informuje nas o jakości powietrza. Mamy tutaj do wyboru 4 tryby pracy: delikatny, automatyczny, turbo i nocny. Na uwagę zasługuje szczególnie ta 3 opcja, która pozwoli na oczyszczanie powietrza nocą, bez obawy o głośną pracę wentylatora. Poziom hałasu w tym trybie jest bowiem ograniczony do minimum. Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – w domu czy też w biurze.

Podobne artykuły