20 świetnych pomysłów do Twojego ogrodu

DIY Ogród Data publikacji: 04 czerwca 2017 / Aktualizacja: 2020-04-28

Ostatnio mocno wzięłam się za zmiany w swoim ogrodzie. Przekopałam mnóstwo pomysłów do inspiracji i postanowiłam podzielić się z Wami, tymi które najbardziej mnie zainteresowały.

1. Pufa ogrodowa z opony

Wykorzystaj starą oponę aby zrobić takie siedzisko do ogrodu. W środku znajdzie się nawet miejsce na schowek :) Tutorial znajdziecie tutaj.

2. Zwykła ściana z pustaków pomalowana kredą

Fajny pomysł bo gdy się nam znudzi wystarczy ją po prostu zmyć :)

3. Drewniana poręcz

Niektórych rzeczy nie warto wyrzucać. Oto przykład jak pozornie coś niepotrzebnego można zamienić na dekorację w ogrodzie :)

4. Awaryjny grill w doniczce

Jeśli masz brykiet o folię aluminiową to możesz zrobić grilla w glinianej doniczce. Fajny pomysł na awaryjnego grilla :) Możesz również wykonać miejsce na ognisko.

5. Wodne lasery – gra dla dzieci

Świetny pomysł na zabawę dla dzieci w ogrodzie w gorące dni. Konstrukcja z rur PVC z nawierconymi dziurkami to sposób na wodny tor przeszkód. Kto przejdzie i najmniej się zmoczy? Na pewno zabawa będzie świetna :)

6. Zamień puste butelki w świece naftowe

Pomysł na stylowe oświetlenie do ogrodu :) Wieczorna posiadówka będzie na pewno przyjemniejsza :)

7. Minigolf

To super pomysł na rozrywkę w ogrodzie :) Nie trzeba na to wcale więcej miejsca, wystarczy parę dołków. Naprawdę mi się podoba ten pomysł :) Znajomi będą zaskoczeni!

8. Rabatki z palet

9. Mini patio

10. Ławka z pustaków

11. Zielnik z palety

Trochę farby tablicowej, paleta i ziemia do kwiatów. Zielnik gotowy :)

12. Zakątek grillowy

Naprawdę świetny pomysł na miejsce w ogrodzie, w którym można odpocząć, ale też większą grupą osób zrobić sobie ognisko :)

13. Oświetlenie solarne ze zwykłego żyrandola

14. Marzenie

Ten pomysł jest już z cyklu moich marzeń pewnie nie do zrealizowania :) Ale może kogoś z Was zainspiruje i będziecie mieć możliwości. Ten ogród jest po prostu piękny.

15. Patio z recyklingu

Wszystko tutaj praktycznie jest z recyklingu, ale efekt jest niesamowity :) To pokazuje, że nie trzeba wydać wiele aby osiągnąć fajny efekt.

16. Tablica do rysowania kredą

17. Lampy ze słoików

18. Donica w kształcie taczki DIY

19. Szklany taras

20. Pomysłowa fontanna

fot. etsy.com 

Podobne artykuły