Wielkanocne dekoracje do domu, które zrobisz sama

Kategoria: Dekoracje DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-03-17 / Aktualizacja: 2022-03-07

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W tym roku przypada ona wcześniej niż rok temu. Niedziela Wielkanocna wypada 4 kwietnia, święcenia pokarmów odbędą się więc 4 kwietnia, a lany poniedziałek przypada na 5 kwietnia.

Dzisiaj chcielibyśmy podpowiedzieć Wam jak możecie ozdobić swoje domy na Wielkanoc. Zaproponujemy Wam ozdoby, które możecie zrobić samodzielnie.

Wieniec na drzwi z pisanek

Wieniec na drzwi z pisanek to pomysł na ozdobienie drzwi. Jest on ważny bo stanowi element przywitania naszych gości już od samego progu. Tutaj wykonany został on z plastikowych jajek. Tak z pewnością jest trwalszy. Oczywiście możemy też zrobić go z wydmuszek, styropianowych jajek czy nawet gotowych pisanek, które można kupić w wielu hurtowniach z ozdobami.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pisanki 3D na zewnątrz

Baloniki, klej oraz kolorową włóczkę możesz wykorzystać do stworzenia pisanek 3D, które później można wykorzystać jako dekorację na zewnątrz, ale i również do wewnątrz.

Wystarczy nadmuchać baloniki w kształt jajka. Posmarować klejem np. wikol. Następnie włóczką okręcamy baloniki i czekamy, aż wszystko zaschnie. Wtedy przebijamy balonik, wyciągamy ze środka i nasza pisanka jest gotowa.

Zajączki z ręczników

Jeśli przyjeżdżają do Ciebie goście możesz w ten sposób przygotować dla nich ręczniki. Z pewnością będą mile zaskoczeni Twoim pomysłem :)

Rustykalny zajączek z plastrów drewna

Dekorację tę możecie wykorzystać do swojego ogrodu. Warto zaimpregnować drzewo, a dzięki temu taka dekoracja posłużyć nam może wiele lat.

Zajączkowy slime dla dzieci

W słoiczkach znajduje się slime – jak zrobić slime dowiesz się z naszego poradnika. Możesz też go kupić. Słoiczki zostały ozdobione tak by wyglądały jak zajączki :) To fajny pomysł na prezent dla dzieci.

Wazon z pisankami i tulipanami

Tutaj możemy postawić na sztuczne pisanki i kwiaty, dzięki czemu dekoracja będzie długo trwała. Możemy też użyć prawdziwych pisanek i tulipanów. Wtedy w środku jednak warto umieścić mniejszą szklankę, do której nalejemy wody dla kwiatów.

Zajączki z jednorazowych talerzyków

Fajny pomysł na zabawę plastyczną dla dzieci i jednocześnie dekorację do ich pokoju, którą mogą zrobić samodzielnie.

Wieniec z zajęczych ogonków

Zobacz jak zrobić pompony. Następnie możesz z nich zrobić taki prosty wieniec :)

Zajączek z lampki od wina

PProsty pomysł na dekoracje na stół Wielkanocny :)

Podobne artykuły