Modne pomysły na urządzenie mieszkania do 20 metrów kwadratowych

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-01-30

Stworzenie modnego pomysłu na urządzenie mieszkania do 20 metrów kwadratowych jest możliwe. Przy pomocy sprawdzonych sposobów na pełne wykorzystanie przestrzeni, aranżacja kawalerki w praktycznym stylu nie jest zadaniem nie do zrealizowania. Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru elementów wystroju wnętrz? W jaki sposób urządzić najważniejsze miejsca w każdym mieszkaniu?

Praktyczny projekt

Modne pomysły na urządzenie mieszkania do 20 metrów kwadratowych zaczynają się już od momentu planowania jego aranżacji. W zależności od tego, na jakie manewry pozwala nam dany system budownictwa i układ pomieszczeń, dysponujemy szeregiem różnorodnych sposobów na zagwarantowanie przestrzeni, która w kompleksowy sposób odpowie na potrzeby i wymagania osoby zamieszkującej. Przede wszystkim jednak pierwszym krokiem jest zmierzenie powierzchni w poszczególnych pomieszczeniach. Zazwyczaj 20 metrów kwadratowych umożliwia stworzenie niewielkiej łazienki, kuchni i pokoju. Czasem stosowane jest rozwiązanie w postaci aneksu kuchennego, co skutecznie wpływa na lepsze oświetlenie miejsca do gotowania i stworzenie efektu przestrzenności miejsca. Nasze mieszkanie powinno być zaaranżowane w stylu, który jest najbardziej dopasowany do charakteru i rytmu dnia. Podobnie urządzone są np. Mieszkania na wynajem od r4r.pl oferującego nowe lokale od dewelopera.       

Zamiast masywnych mebli, warto zastosować minimalistyczne wyposażenie, które pozwoli na zachowanie czystości i pozwoli na wygospodarowanie większej ilości wolnego miejsca. W przypadku serca kawalerki stwórzmy aranżację, która pozwoli na skuteczne rozmieszczenie podstawowych mebli. Zastanówmy się nad zainwestowaniem w wysoką szafę i narożnik z możliwością spania. Wykorzystajmy możliwość podwieszenia urządzeń elektrycznych na ścianę (na przykład telewizora, czy głośników). Nieocenioną sposobem na zachowanie przestrzenności jest również ograniczenie ilości wykorzystywanych dodatków i ozdób.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Meble kuchenne na wymiar

W mieszkaniu o powierzchni dwudziestu metrów kwadratowych kreatywne podejście jest bardzo ważnym narzędziem, które ułatwia stworzenie praktycznej i modnej aranżacji. Jeśli jednak zdolności dobrego zagospodarowania przestrzeni nie są naszą mocną stroną, meble kuchenne na wymiar to dobry pomysł na gotowość do eksploatacji najważniejszych elementów aranżacji, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu wolnej przestrzeni. Jakie są najczęściej wybierane pomysły na stworzenie dobrze wyposażonej kuchni o niewielkim metrażu. Biorąc pod uwagę fakt, że w tak niewielkie mieszkanie dedykowane jest osobom samotnym, możemy pokusić się o znaczne uszczuplenie dostępnych szafek i półek. Podstawowe elementy, takie jak zlew, kuchenka, lodówka czy blat, mogą zostać zamówione w mniejszych rozmiarach niż te, które tradycyjnie znajdziemy w sklepach meblowych. Ze względu na ich praktyczność i modne połączenie kolorystyczne, nasza kuchnia nie straci na swoim stylu czy praktyczności. Jednocześnie stosując tego typu sposoby, zapewnimy sobie swobodne poruszanie się w tak niewielkim pomieszczeniu i łatwość w utrzymaniu czystości.

Łazienka w kawalerce

W przypadku mieszkań o powierzchni 20 metrów kwadratowych łazienka nie jest dużym pomieszczeniem, w trakcie aranżacji, którego musimy zadbać o staranne dopasowanie wielkości mebli do dużego metrażu. W zależności od sposobu obranego do aranżowania niewielkich pomieszczeń zadbajmy o najbardziej podstawowe wyposażenie przy jednoczesnym rozsądnym zaplanowaniu jego położenia. Zwróćmy uwagę na kompleksowe dostosowanie łazienki do jej bezproblemowego użytkowania na co dzień. Mimo niewielkiej ilości wolnej przestrzeni, stworzenie modnie zaaranżowanej łazienki w kawalerce jest prostym zadaniem. Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań znajdziemy między innymi zastąpienie wanny prysznicem, który pozwoli na wykorzystanie jednego z narożnika pomieszczenia, wybranie pralki o mniejszej głębokości i szerokości na rzecz jej wysokości, dopasowanie płytek i oświetlenia, które pozwoli na uzyskanie efektu przestrzenności wnętrza. Sprawdź realizacje dostępne na naszej stronie internetowej.

Podobne artykuły