Mleko na popękane i suche pięty

Uroda Data publikacji: 03 października 2020

Suche pięty to jeden z problemów, z którymi się zmagasz? Popękana skóra na piętach nie wygląda estetycznie. Dlatego wiele kobiet stara się wypróbować różne sposoby na ich zregenerowanie. W swojej kuchni masz rzecz, która Ci w tym pomoże, a jest nią mleko.

Regeneracja pięt za pomocą mleka

Mleko jest świetną bazą do stworzenia nawilżającej maseczki na skórę. Pomaga ją zregenerować i odbudować. Dzięki niemu stanie się ona znów gładka. Jeśli nie masz ochoty na robienie maseczki, możesz po prostu moczyć pięty w mleku. Po moczeniu usuń zrogowaciały naskórek. W obydwu przypadkach pamiętaj o tym, aby użyć tłustego mleka. Będzie wtedy skuteczniejsze.

Jak zrobić nawilżającą maseczkę z mleka

Maseczkę z mleka możesz stosować na pięty, ale również inne fragmenty naszego ciała. Jeśli masz problem z suchymi łokciami, również przyda Ci się ta maseczka. Możesz używać jej również do twarzy, aby skóra na niej była gładsza i bardziej promienista.

Do przygotowania maseczki potrzebujesz płatków owsianych. Kilka łyżek płatków zalej mlekiem i poczekaj pół godziny. Płatki je wchłoną. Wystarczy już tylko odlać wodę, rozgnieść nasiąknięte mlekiem płatki owsiane i nałożyć je na skórę na 20 minut. Pamiętaj by wcześniej ją oczyścić, a po kuracji maseczkę zmyć letnią wodą.

Podobne artykuły