Trzy tanie produkty z apteki, które poprawią urodę niczym drogie kosmetyki

Uroda Data publikacji: 21 lipca 2023

Dbanie o urodę daje wiele korzyści, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Nie tylko poprawia zdrowie i kondycję naszej skóry, włosów czy paznokci, ale także wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, pewność siebie i relacje z ludźmi, które nawiązujemy chętniej oraz pewniej.

Aby móc dbać o siebie, nie musisz wcale korzystać z drogich kosmetyków. Możesz wykorzystać produkty, które znajdziesz w każdej aptece. Są skuteczne, a przede wszystkim tanie. W tym artykule podpowiemy Ci, jak je wykorzystać w trosce o swoje ciało.

Maść tranowa

Maść tranowa to produkt kosztujący w aptece zaledwie kilka złotych, ale znany ze swoich niesamowitych właściwości nawilżających i regenerujących. Stosuje się w przypadku oparzeń, odleżyn i odmrożeń. My jednak wykorzystamy ją w inny sposób.

Zawarty w niej tran, który jest źródłem witaminy A, D3 oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych ma zbawienne działanie dla skóry. Regeneruje ją i odmładza. Dlatego możemy wykorzystać ją, aby rozwiązać problem:

  • Zmarszczek,
  • Suchych i popękanych pięt, łokci, dłoni,
  • Łamliwych paznokci.

Wystarczy, że zaczniemy ją regularnie stosować na skórę. Jest łatwo dostępna i niedroga. Należy pamiętać o tym, aby stosować ją zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce, zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować ją na otwarte rany i znacznie uszkodzoną skórę lub w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie powinny stosować go też kobiety w ciąży oraz dzieci bez konsultacji z lekarzem.

Maść cynkowa

Maść cynkowa jest produktem pierwszej pomocy w przypadku wyprysków. Ma działanie przeciwzapalne i wysuszające. Dlatego też nie powinniśmy nakładać maści na całą twarz, a jedynie punktowo w miejsce dotknięte stanem zapalnym.

Maść cynkowa należy również do produktów tanich i łatwo dostępnych. Za tubkę maści zapłacimy ok. 5 złotych. Jest to cena podobna do wcześniej wspomnianej maści tranowej. Maść cynkową stosuje się głównie w terapii trądziku.

Osoby z udzieleniem na tlenek cynku lub inny składnik zwarty w maści, nie powinny jej stosować. W przypadku uszkodzonej skóry i ostrych stanów zapalnych również nie zaleca się jej nakładania. Zawsze pamiętaj o zapoznaniu się z ulotką, skonsultowaniu z lekarzem lub farmaceutą.

Krem z mocznikiem

Krem z mocznikiem możemy zakupić w aptece za kilkanaście złotych. To niewiele w porównaniu z korzyściami, jakie może nam dać i ceną kosmetyków, które potrafi zastąpić. Mocznik to substancja, która występuje w naszej skórze.

Różne kremy będą miały różne stężenie cremobazy. Te, które mają je ok. 10%, wykazują właściwości nawilżające, natłuszczające i regenerujące. Możemy więc korzystać z nich w przypadku skóry wrażliwej, suchej i popękanej.

Jeśli stężenie cremobazy wynosi ok. 30%, wtedy krem ma silne działanie nawilżające, ale jednocześnie działa jak peeling. nadaje się więc na suche i popękane pięty, kolana, łokcie. Możemy również kupić kremy o zwartości cremobazy ok. 50%. Są one przeznaczone dla osób, które mają problemy z chorobami skóry np. łuszczycą. Jego stosowanie warto skonsultować w dermatologiem. W przypadku każdego kosmetyku należy zapoznać się z ulotką dostarczoną do produktu, skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Podobne artykuły