Maseczka w płacie DIY – zrób ją sama!

Uroda Data publikacji: 05 czerwca 2021 / Aktualizacja: 2021-06-10

Maseczki w płacie są absolutnym hitem. Nasączone bawełniane kawałki materiału z otworami na oczy, nos i usta nakładamy na naszą twarz. Następnie substancje w nich zawarte wchłaniają się w naszą skórę. Mogą ją nawilżać, oczyszczać, ujędrniać w zależności od przeznaczenia danej maseczki. Czy wiesz o tym, że maseczki takie możesz zrobić samodzielnie?

Jak zrobić maseczkę w płacie

Maseczki w płacie cieszą się dużą popularnością. Są wygodne w użyciu. Skórę przed zabiegiem należy oczyścić, tak jak w przypadku wszystkiego rodzaju kosmetyków na twarz. Następnie nakładamy maseczkę w formie wyprofilowanego skrawka materiału z otworami na usta, nos i oczy. Czekamy tyle ile na opakowaniu wskazał producent, zdejmujemy i wyrzucamy maseczkę.

Maseczkę tego typu możemy zrobić samodzielnie i jest to bardzo proste. Wystarczy, że kupimy bawełniane chusteczki kosmetyczne, które dostaniemy w każdej drogerii. Chusteczkę taką wycinamy robiąc w niej otwory na usta, nos i oczy. Następnie układamy ją na talerzu i nasączamy kosmetykami, które chcemy wykorzystać. Świetnie sprawdzą się do tego wszelkiego rodzaju toniki do twarzy. Wybieramy ten, którego działanie jest nam aktualnie potrzebne. Jeśli nasza skóra jest sucha i potrzebuje nawilżenia, wykorzystujemy tonik nawilżający i nasączamy nim naszą maseczkę.

Możemy również wykorzystać naturalne produkty, które mamy w kuchni, a które świetnie wpływają na naszą skórę. Bardzo dobrym wyborem będzie miód, którym możemy nasączyć naszą maseczkę. Działa on odżywczo na naszą skórę oraz antybakteryjnie. Rozświetla cerę i pomaga uporać się ze stanami zapalnymi skóry.

Maseczkę możemy nasączyć żółtkami jajek i oliwą, aby w ten sposób nawilżyć suchą skórę. Kolejnym produktem, który możemy wykorzystać jest jogurt naturalny, olej kokosowy, olejek geranium czy kawę mieloną.

Jak poprawnie stosować maseczkę na twarz w płacie?

Przede wszystkim maseczkę nakładamy zawsze na oczyszczoną skórę. Dlatego najczęściej robimy ją sobie wieczorem po demakijażu. Jeśli chcemy uzyskać widoczne efekty ich stosowania musimy robić to regularnie. Składniki do wykonania maseczki dobieramy według aktualnych potrzeb, jakie posiada nasza skóra. Wystarczy obserwować ją i w ten sposób odczytywać, co w danej chwili będzie dla niej najlepsze.

Podczas stosowania wszelkich maseczek ważne jest to, aby dać im odpowiednio dużo czasu. Najlepiej zastosować się do czasu, który sugeruje producent maseczki na opakowaniu. Zazwyczaj jest to ok. 20 minut. Jeśli stosujemy własną maseczkę również warto jej dać przynajmniej te 20 minut czasu i w tym czasie zrelaksować się.

Każdą maseczkę w płacie używamy tylko jeden raz. Dlatego jeśli chcemy powtórzyć kurację musimy zrobić kolejną maseczkę. Po użyciu maseczki warto zastosować na nią swój ulubiony krem.

Podobne artykuły