Kilka sekretów, które sprawią, że Twoje dłonie będą wyglądać młodziej

Uroda Data publikacji: 28 czerwca 2017

Chcesz zadbać o swoje dłonie i sprawić by dłużej wyglądały na młode? Dłonie bardzo często zdradzają nasz wiek i chociaż dbamy o skórę twarzy czy szyi to o dłoniach często zapominamy.

Mycie rąk

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas mycia rąk jest temperatura wody. Nie powinna ona przekraczać 25 stopni bo wysusza skórę dłoni. Standardowo temperatury wody do mycia rąk waha się w okolicy 40-45 stopni. Spróbuj stosować chłodniejszą wodę.

Nie powinniśmy używać również mydeł antybakteryjnych, chyba że jest to konieczne. Unikaj również suszarek elektrycznych, które znajdziesz np. w centrach handlowych. Lepiej użyć papierowego ręcznika.

Codzienne obowiązki

Twoje ręce dostają mocny wycisk podczas codziennych obowiązków. Dlatego zawsze podczas sprzątania korzystaj z rękawiczek aby chronić skórę dłoni przed chemią. Bardzo źle wpływa ona na kondycję skóry, podrażnia ją, wysusza i sprawia, że starzeje się szybciej.

To samo dotyczy pracy w ogrodzie czy drobnych remontów. Wszędzie gdzie możesz chroń dodatkowo swoje dłonie!

Pielęgnacja

Regularnie nawilżaj swoje dłonie, wystarczy dwa razy dziennie użyć najtańszego kremu Nivea aby odpowiednio nawilżyć skórę dłoni. Dzięki temu będą one wyglądały młodziej, a nawet taka kuracja je odmłodzi o parę lat.

Opalanie

Dobrze na pewno wiecie o tym, że opalanie postarza skórę. Gdy będziesz smarować swoje ciało olejkiem do opalania to nie zapominaj o samych dłoniach i ich zewnętrznych stronach. Pamiętaj o tym nawet wychodząc na dwór w słoneczne dni czy podczas jazdy samochodem, gdzie dłonie bardzo mocno wyeksponowane są na słońce.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/5-secrets-to-make-your-hands-10-years-younger-346860/

Podobne artykuły