Domowy sposób na szorstkie oraz popękane pięty

Uroda Data publikacji: 16 marca 2017

Masz problem z wyglądem Twoich pięt? Wypróbuj domowy sposób na szorstkie i popękane pięty. Dzięki niemu Twoje pięty będą wyglądały o niebo lepiej.

Na dworze jest już coraz cieplej, dzisiaj bardzo przyjemnie ogrzewa słoneczko. Zaraz zaczniemy chodzić w otwartych butach, a nasze pięty po zimie są zazwyczaj wysuszone i nie nadają się do wystawienia na widok publiczny.

Problem popękanych pięt, zrogowaciałego naskórka dotyczy wielu osób. Nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Ci z nich, którzy chcą by ich stopy wyglądały lepiej również mogą wypróbować ten sposób. Kuracja na popękane pięty jest bardzo prosta i jedyne czego do niej potrzebujemy to cytryna.

Sposób na popękane pięty

Co należy zarobić? Zaczynamy od przecięcia cytryny na dwie połówki. Następnie wyciskamy z niej sok bo nie będzie nam potrzebny.

Teraz gdy masz już dwie połówki cytryny musisz nałożyć je na swoje pięty. Trzymamy je tak przez pół godziny, możesz nawet założyć skarpetkę aby nie spadły. Musimy teraz odczekać pół godziny, a po tym czasie zdejmujemy połówki cytryny z pięt.

Na koniec warto czymś nawilżyć nasze stopy. Możesz do tego użyć balsamu, ale jeśli go nie masz to nic nie szkodzi. Wystarczy, że wykorzystasz do tego celu oliwę z oliwek.

Cały zabieg powtarzamy 2-3 razy w tygodniu, aż do osiągnięcia zadowalających nasz efektów. Już po kilku pierwszych zabiega zauważysz różnicę w jakości skóry na piętach. Pamiętaj tylko aby zawsze po zabiegu nawilżyć swoje pięty jakimś olejem lub balsamem.

Podobne artykuły