Marchew z imbirem – dlaczego warto jeść je razem?

Zdrowie Data publikacji: 29 lipca 2018

Marchew i imbir to dwa bardzo dobrze znane nam produkty, które wielu z nas ma w swojej kuchni. Wiemy doskonale, że są one zdrowe dla naszego organizmu. Okazuje się jednak, że jeszcze więcej zyskamy gdy je ze sobą połączymy. Przygotujemy z nich bardzo dobry koktajl, jednak przepis poznamy na końcu, a wcześniej zastanowimy się nad wartościami zdrowotnymi jakie płyną z jego spożywania.

Marchew jest jednym z najzdrowszych warzyw. Jest bogata w witaminy, znajdziemy w niej witaminę H, K, E, C, A czy witaminy z gruby B. Oprócz tego jest źródłem wapnia, magnezu, potasu, cynku, manganu, sodu, żelaza, siarki i fosforu. Jednak z tego z czego jest najbardziej znana to właśnie witamina A, którą nazywamy też beta-karotenem. To właśnie ona przyczynia się do dbania o nasz wzrok. Skoro mamy lato warto również wspomnieć, że beta-karoten przyśpiesza opalanie :)

Imbir jest nam również dobrze znany bo jest składnikiem wielu przepisów odchudzających, wiemy więc, że wspomaga utratę kilogramów. Ma działanie podobne do aspiryny, działa również rozgrzewająco i niszczy wirusy, bakterie i grzyby. Imbir poprawia również krążenie i neutralizuje toksyny w naszym organizmie. Ma także dobre działanie na nasz przewód pokarmowy – ułatwia trawienie czy hamuje mdłości. Może też wzmocnić apetyt. Jest skuteczny przy przeziębieniach i w leczeniu obrzęków.

Korzyści ze spożywania ich razem

 1. poprawiają wygląd skóry i wspomagają opalanie
 2. hamują procesy starzenia się skóry
 3. wspierają odporność i zwalczają infekcje
 4. wspomagają wzrok
 5. wspomagają pracę serca
 6. usprawniają trawienie
 7. sprzyjają odchudzaniu

Koktajl z marchewki i imbiru

Wiemy już dlaczego warto spożywać te produkty razem. Przygotujemy więc z nich koktajl, który jest bardzo prosty do zrobienia i jednocześnie jest świetną formą spożywania właśnie tych produktów. Oczywiście nie musimy ich jeść w ten sposób, wszystko zależy od Was.

Składniki

 • 4 marchewki
 • 2,5 cm imbiru
 • sok z 1/2 cytryny
 • woda według uznania

Przygotowanie

Produkty obieramy, a następnie blendujemy na jednolitą masę. Możemy dodać wody aby koktajl był rzadszy.

Źródło artykułu: https://arturtopolski.pl/marchewka-imbir-odchudzanie-dieta/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły