Makijaż permanentny brwi

Uroda Data publikacji: 08 listopada 2019

Która kobieta nie lubi czuć się piękna i atrakcyjna? W tym celu wiele pań spędza każdego dnia przynajmniej kilkanaście minut przed lustrem, wykonując perfekcyjny makijaż. A co, jeśli możesz zaoszczędzić rano cenny czas, jednocześnie ciesząc się idealnym make-upem bez względu na porę dnia i nocy? Rozwiązaniem jest, oczywiście, mikropigmentacja – zabieg, dzięki któremu podkreślenie łuku brwiowego, ust czy powiek utrzyma się w pięknym stanie nawet przez rok. Dziś pod lupę bierzemy makijaż permanentny brwi dostępny w Warszawie i setkach innych polskich miast. Na czym polega, jakie wyróżniamy metody mikropigmentacji i dlaczego warto się na nią zdecydować? Podpowiadamy!

Makijaż permanentny brwi – Warszawa. Na czym polega mikropigmentacja?

Makijaż permanentny brwi, nazywany także mikropigmentacją, polega na wprowadzeniu barwnika o odpowiednim odcieniu w skórę w celu zagęszczenia łuku, wyrównania jego asymetrii czy usunięcia widocznych ubytków. Zabieg wykonany w profesjonalnym salonie sprawdzi się także w przypadku częściowej lub całkowitej rekonstrukcji brwi, dając niezwykle naturalny efekt. Dzięki temu oprawa oczu i spojrzenie nabierają wyrazistości. Warto jednak pamiętać, że makijaż permanentny nie jest stały – oznacza to, że należy odświeżać go co około 10-12 miesięcy. Czy jest on bezpieczny? Oczywiście, że tak, o ile, oczywiście, jest wykonywany w zaufanym gabinecie. Profesjonalne linergistki specjalizujące się w makijażu permanentnym w Warszawie nie tylko wykorzystują certyfikowane barwniki, ale także używają jednorazowych igieł, dbając o zdrowie swoich Klientek.

Rodzaje makijażu permanentnego brwi

Decydując się na makijaż permanentny w Warszawie i wielu innych miastach w Polsce, możesz wybrać jedną z kilku dostępnych metod. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z pomocy linergistki – profesjonalistka doradzi, który ze sposobów mikropigmentacji sprawdzi się najlepiej. Jakie typy wyróżniamy?

Metoda cieniowania

Pierwszą metodą makijażu permanentnego brwi jest cieniowanie, które pozwala na skorygowanie ich kształtu i nadanie wymarzonego koloru. Prawidłowo wykonany zabieg daje efekt naturalnie wyglądających, jednak gęstych i pełnych włosków. Ten rodzaj mikropigmentacji przypomina make-up wykonany przy użyciu cieni lub kredek, jednak nie wymaga poprawek w ciągu dnia. Brwi zachowują idealny kształt nawet przez 12 miesięcy.

Makijaż permanentny z efektem ombre

Makijaż permanentny z efektem ombre to sposób na uzyskanie łuku o idealnym kształcie i pięknej jednolitości. W trakcie zabiegu wykorzystuje się pigmenty w trzech różnych odcieniach – zastosowane barwniki naturalnie przechodzą z jednego w drugi, dzięki czemu mikropigmentacja pozwala na usunięcie asymetrii i ubytków oraz daje efekt perfekcyjnych, niejednolitych brwi.

Metoda włoskowa

Kolejnym sposobem na podkreślenie łuku brwiowego jest metoda włoskowa, w trakcie której wrysowuje się włoski w miejscach widocznych ubytków. Dzięki temu łuk na nowo odzyskuje pełność, staje się gęstszy, a oprawa oczu zyskuje wyrazistość. Co istotne, pigment jest wprowadzany zgodnie z naturalną linią i kierunkiem porostu brwi – w efekcie mikropigmentacja pięknie imituje prawdziwe włoski, umożliwiając tym samym częściową lub całkowitą ich rekonstrukcję.

Metoda hybrydowa

Mikropigmentacja hybrydowa, jak sama nazwa wskazuje, to połączenie cieniowania z metodą włoskową, które pozwala na uzyskanie pięknego i niezwykle naturalnego efektu, przypominającego makijaż wykonany kredką lub cieniem. Zabieg rozpoczyna się od wyrysowania brakujących włosków, a następnie dodaniu odrobiny cienia. Ten rodzaj mikropigmentacji jest polecany przede wszystkim w przypadku całkowitego braku brwi.

Zalety makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi zawdzięcza swoją popularność licznym zaletom, którymi może się pochwalić. Jedną z nich jest trwałość – prawidłowo wykonana mikropigmentacja utrzymuje się w idealnym stanie nawet przez kilkanaście miesięcy, i to bez względu na pogodę czy sytuację. Nie bez znaczenia jest również możliwość uzyskania perfekcyjnego i symetrycznego efektu, o który dość trudno z pomocą tradycyjnych kredek do brwi czy cieni. Nie możemy zapomnieć o najważniejszej zalecie makijażu permanentnego. Mowa, oczywiście, o oszczędności czasu. Wiesz już, na co przeznaczysz dodatkowe kilka minut każdego dnia?

fot. materiały prasowe

Podobne artykuły