25 stycznia 2021

GIS ostrzega – wycofano dwie partie produktu z IKEA

fot. IKEA

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o prowadzonym przez firmę IKEA Retail Sp. z o.o. wycofaniu dwóch partii pieczywa chrupkiego ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tego produktu. Jest to substancja szkodliwa dla zdrowia.

Nazwa produktu: MULTIGRAN CRISPBREAD 250g
Numer produktu: 3067203
Data minimalnej trwałości: 13.02.2021 i 30.03.2021

Firma IKEA Retail Sp. z o.o. zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie, a pozostałą część wycofuje od klientów. Odpowiednie informacje w tej sprawie zamieściła na stronie internetowej https://www.ikea.com/pl/pl/customer-service/product-support/recalls/

GIS zaleca konsumentów niespożywanie wyżej wymienionych partii produktu.

Jak informuje IKEA w komunikacie – nie było żadnych doniesień ze strony klientów odnośnie negatywnych skutków zdrowotnych spożycia tego pieczywa. IKEA zdecydowała się jednak profilaktycznie wstrzymać pieczywa.

Źródło: GIS

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.