To lekarstwo na pajączki każda z nas ma w swoim domu, ale o tym nie wie!

Uroda Data publikacji: 19 stycznia 2018

Szukasz domowego sposoby na pajączki? Lekarstwo na nie masz w domu i nawet o tym nie wiesz! Zobacz jak walczyć z pajączkami i przywrócić atrakcyjny wygląd skórze.

Pajączki

Pękające naczynka na nogach czyli tak zwane pajączki to problem wielu kobiet. Pajączki pojawiają się na naszej skórze z wielu powodów, jednym z nich są urazy mechaniczne. Pajączki pojawiają się również wraz z wiekiem gdy zaczyna skórze brakować elastyczny i kolagenu.

Przez to skóra staje się cieńsza, a naczynka bardziej widoczne. Wtedy dużo łatwiej również o siniaki. Winna może być również genetyka. Geny mają bardzo ważną rolę w pojawianiu się pajączków, więc jeśli Twoja mama czy babcia zmagały się z nimi, Ty również możesz mieć ten problem.

Pajączki pojawiają się także w wyniku zaburzeń hormonalnych. Inne uwarunkowania to już środowisko w jakim żyjemy – duże mrozy, ekspozycja na słońce bez ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego warto dbać o swoją skórę w każdą pogodę.

Lekarstwo na pajączki, które mamy w domu

Zielone pomidory

Wystarczy pokroić zielone pomidory w plasterki, a następnie ułożyć je na skórze dotkniętej problemem pajączków. Zielone pomidory zawierają solaninę, która to właśnie pomaga nam w walce z pajączkami. Zabieg możesz stosować tak często jak chcesz, nawet kilka razy dziennie.

Po nałożeniu ich na skórę zawiń je bandażem i trzymaj do momentu gdy zaczniesz czuć delikatne pieczenie skóry. To czas by je zdjąć i umyć skórę.

Surowe ziemniaki

Zielone pomidory można również zamienić surowymi ziemniakami. Efekt będzie ten sam, a te prawdopodobnie każdy z nas ma w domu :)

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to kolejny domowy środek, który może pomóc Ci w walce z pajączkami. Wystarczy, że nasączysz nim wacik, a następnie przetrzesz miejsce dotknięte problemem. Rób tak trzy razy dziennie przez miesiąc, a na pewno zobaczysz efekty.

Co jeszcze warto robić?

Oprócz tych zabiegów musisz zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy. Kwasy tłuszczowe omega-3 zapewniają elastyczność naczyń krwionośnych – dlatego pajączki znikają, a nowe nie powstają. Usprawnia to bowiem krążenie krwi. Jednak nasz organizm nie potrafi ich wytwarzać, dlatego trzeba mu ich dostarczyć. Wprowadź do swojej diety produkty, które są w nie bogate:

  1. łosoś
  2. sardynki
  3. dorsz
  4. owoce morza
  5. oliwa z oliwek
  6. orzeczhy

Źródło artykułu: https://www.homenaturalcures.com/broken-capillaries-symptoms-causes/

Podobne artykuły