Łaskotki dla śmiechu to pozornie nic złego. Jest jednak rzecz, która Cię zaszokuje!

Kategoria: Parenting
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-07-08

Łaskotanie to pozornie nic złego. Dziecko śmieje się i ma radochę, a my cieszymy się ze wspólnej zabawy. Jednak za łaskotaniem stoi jeden fakt, który na pewno Was zszokuje. Znając go na pewno podejdziecie do łaskotania dziecka w inny sposób.

Reakcja na łaskotanie jest bardzo ciekawa bo wygląda ona jakby ktoś się dobrze bawił. Jednak w tym samym czasie może mocno cierpieć. Naukowcy udowadniają, że skurcze mięśni i śmiech to reakcja obronna organizmu. Łaskotki dotyczą najczęściej bardzo delikatnych miejsc, które narażone są na atak. Zbyt mocne łaskotanie dziecka może więc sprawić, że będzie ono cierpiało chociaż będzie wyglądało na radosne. Pamiętajmy o tym, że łaskotki to wynik podrażnień końcówek nerwów. Kiedyś łaskotanie było stosowane jako jedna z tortur, to powinno Wam dać do myślenia. Dlatego rodzic bardzo często nie może wyczuć, w którym momencie łaskotanie przestaje dziecku sprawiać frajdę. Jeśli dziecko zapłacze to oznacza, że już dawno przekroczyliśmy granicę.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dlatego jeśli dziecko prosi o to by przestać, natychmiast przestajemy. Nie łaskoczmy dziecka też zbyt mocno i zbyt długo, tak jak sami byśmy sobie tego nie życzyli.

Podobne artykuły