Lampy łazienkowe w ofercie internetowego sklepu z oświetleniem – dlaczego warto?

Wnętrza Data publikacji: 23 grudnia 2021

Łazienka często jest utożsamiana z domową strefą relaksu. Dla wielu z nas to jedyne miejsce w domu, w którym możemy pobyć sami, wyciszyć się, zmyć z siebie troski dnia. Aby łazienka jak najlepiej spełniała swoją rolę – tak pod względem higieny ciała, jak i ducha – warto zadbać o jej odpowiednie oświetlenie. Eksperci z internetowego sklepu z oświetleniem Studio Światła podpowiadają, na co zwrócić uwagę wybierając lampy łazienkowe i gdzie szukać prawdziwych okazji. Jeśli szukasz optymalnego oświetlenia do swojej łazienki, gorąco polecamy lekturę poniższego artykułu. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą lamp łazienkowych w sklepie Studio Światła, którego asortyment inspiruje do zmiany spojrzenia na rolę światła i lampy w przestrzeni kąpielowej.

Rola łazienki w domu a wybór lampy łazienkowej

Łazienka może służyć wyłącznie dbaniu o higienę ciała lub jednocześnie pełnić funkcję pralni. W takiej sytuacji warto zadbać o to, żeby oświetlenie łazienkowe odpowiadało wszystkim funkcjom łazienki w domu:

  • jasne światło z sufitu zapewni optymalne oświetlenie podczas obsługi prania, jak i wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjnych,
  • jasne światło nad lustrem pomoże w zapewnieniu odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz realizacji zabiegów pielęgnacyjnych twarzy,
  • nastrojowe światło boczne stworzy optymalne warunki do relaksu podczas kąpieli lub prysznica.

Odpowiednie lampy w odpowiednim miejscu

Główne źródło światła w łazience warto zlokalizować na suficie. Mogą to być punkty świetlne w postaci pojedynczych oczek LED lub centralnie usytuowana lampa sufitowa. W łazience najlepiej sprawdzi się lampa typu plafon… Plafony są obecne w polskich łazienkach od zawsze, a przynajmniej od bardzo dawna. Dlatego też na ogół utożsamia się je z czymś bardzo tradycyjnym. Tymczasem nowoczesne plafony łazienkowe to produkty designerskie, które stanowią bardzo wydajne źródło światła, a zarazem atrakcyjny element wystroju pomieszczenia. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej.

Plafon łazienkowy marki Ideus z serii Ideus Mineral  

Plafon łazienkowy marki Astro z serii Astro Vancouver Round 90

Alternatywą dla plafonu może być nowoczesna lampa wisząca. Zanim jednak wybierzemy lampę wiszącą warto się upewnić, że nie będzie ona kolidowała z elementami wyposażenia łazienki, m.in. kabiną prysznicową.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy ważne miejsce w łazience odgrywa światło, które wprowadza nas w odpowiedni nastrój. Najczęściej jego źródłem jest kinkiet łazienkowy. Podobnie jak plafony, kinkiety nie są w przestrzeni łazienki żadną nowością. Jednak dzięki bogatemu wyborowi designerskich rozwiązań z powodzeniem możemy znaleźć lampę, która podkreśli unikalny charakter wnętrza. Może to być widoczna poniżej lampa z serii Argon Pasadena lub nowoczesny kinkiet z serii Astro Mashiko.

Kinkiet łazienkowy marki Argon z serii Argon Pasadena

Kinkiet łazienkowy marki Astro z serii Astro Mashiko

Dlaczego lampy łazienkowe warto zamawiać online?

Sklep internetowy z oświetleniem to miejsce, w którym możemy porównać z sobą szereg rozwiązań – w tradycyjnym sklepie stacjonarnym najczęściej mamy do wyboru kilka modeli lamp łazienkowych, w sklepie internetowym czeka na nas ich kilkadziesiąt. Dodatkowym atutem zakupów online jest łatwość przeglądania asortymentu i wyszukiwania konkretnych rozwiązań, ze względu na typ, producenta, maksymalną moc źródła światła, jasność zintegrowanego źródła światła, barwę światła, a nawet klasę szczelności. Dzięki temu nie tracimy czasu na oglądanie lamp, które nas w ogóle nie interesują. 

W tym miejscu warto również podkreślić aspekt ceny – zakupy w sklepie internetowym to okazje, obok których nie sposób przejść obojętnie. Dlatego tych z Państwa, którzy poszukują wysokiej jakości stylowych lamp łazienkowych w atrakcyjnych cenach zapraszamy do sklepu internetowego Studio Światła. Znajdziecie tu Państwo blisko 2000 produktów – lamp łazienkowych znanych i cenionych producentów.

Podobne artykuły