Jak wybrać odpowiedni kolor dywanu do pokoju?

Wnętrza Data publikacji: 24 listopada 2022

Dywan to jeden z najpopularniejszych elementów aranżacyjnych wnętrz, który sprawia, że przestrzeń staje się przytulna i komfortowa. Wybierając odpowiedni dywan, dobrze zastanowić się nad jego odpowiednim kolorem.

Wyjątkowe wnętrze i doskonale dopasowana kolorystyka

Każde wnętrze zasługuje na wyjątkowe wykończenie, szczególnie w kwestii dodatków. Ich dobór jest szansą na całkowitą przemianę pokoju, a co najważniejsze możemy je zmieniać, kiedy tylko mamy na to ochotę. Kilka małych akcentów odświeży pomieszczenie, które już wydaje nam się nudne. Gdy znajdujemy się już na tym etapie urządzania domu, na pewno jedną z ważniejszych zagadnień jest kolorystyka. Zawsze dobrze jest wpleść do aranżacji swoje ulubione odcienie, jednak muszą one pasować do pozostałych elementów i całego stylu, na który się zdecydowaliśmy. Odpowiednim doborem barw powinniśmy kierować się też wtedy, gdy wybieramy dywany do pokoju. Kilka prostych pomysłów pozwoli na zaczerpnięcie inspiracji. 

Magia barw, czyli jak ożywić wnętrze 

Zarówno jaskrawe jak i pastelowe kolory mają swój urok. Żółcie i pomarańcze wprowadzą słoneczne lato do naszych pomieszczeń, nawet kiedy za oknem panować będzie zima. Takie dywany do pokoju to obowiązkowy zakup przy urządzaniu pokoju retro. Styl vintage to jeden z kilku, do których można je wpleść. Łącząc elementy z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych z nowoczesnymi uzyskamy wyjątkową, eklektyczną całość. Równie ciekawy będzie dywan fioletowy, który ożywi wnętrze w bardzo stonowany sposób. Odcienie pastelowe i wrzosowe będą przepięknym akcentem. Kiedy przy jasnych meblach położymy dywan fioletowy w pokoju zapanuje klimat Prowansji. Będzie to doskonały dodatek także do stylu glamour, a w połączeniu z szarością, błękitem i bielą okaże się idealnym dodatkiem do nowoczesnego projektu. Odpowiednio dobrana kolorystyka ma także znaczenie dla wizualnego powiększenia salonu, a także wydzielenia funkcjonalnych stref w pomieszczeniu. 

Stonowana klasyka zawsze jest w modzie 

Planując uzyskanie harmonijnego oraz przytulnego domu najlepiej i najbezpieczniej jest skierować się w stronę ciepłych barw. Beże i brązy stworzą dla nas naprawdę przyjemny klimat, a co najważniejsze pasują do większości aranżacji. Przy panelach, parkietach, meblach z drewna, a także materiałowych kanapach i fotelach dywan brązowy będzie wyglądał wyśmienicie. Świetnie zaprezentuje się także rozłożony przed kanapą w salonie. Dodatki w stonowanej kolorystyce pomogą stworzyć atmosferę wyciszenia i odpoczynku w sypialni. Często wybierane ze względu na swoją uniwersalność są też dywany białe. Szczególnie te w puszystej wersji świetnie wyglądają rozłożone przy łóżku, dodając przytulnego klimatu. Subtelne odcienie dopasują się do wszystkiego i nie zaburzają charakteru całości aranżacji. Śmiało można zatem sięgnąć po duży dywan brązowy lub beżowy, będzie on trafnym wyborem przy większości stylów wnętrzarskich.

Podobne artykuły