5 niesamowitych zastosowań płynu do płukania jamy ustnej

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-02-19 / Aktualizacja: 2020-09-21
fot. Natural TV – Receitas e Dicas de Saúde 

Płyn do płukania ust oczywiście spełnia swoją funkcję, ale okazuje się, że ma również wiele innych ciekawych zastosowań. Jego skład i właściwości sprawiają, że możecie go wykorzystać przy rozwiązaniu innych problemów. Zobaczcie jakich.

1. Czyszczenie ekranu

Płyn do płukania ust zawiera alkohol więc nadaje się do czyszczenia ekranu telefonu czy komputera. Nie pozostawia smug i likwiduje tłuste plamy po palcach oraz inne. Wystarczy namoczyć lekko miękką ściereczkę w płynie do płukania ust i wytrzeć nim ekran. Od razu zauważysz różnicę :)

2. Grzybica stóp

Jeśli masz problem z grzybicą to płyn do płukania ust pozwoli Ci się go pozbyć. Okazuje się, że ma on również właściwości grzybobójcze. Dzięki temu możecie zacząć walkę z grzybicą mocząc nogi w ciepłej wodzie ze szklanką płynu do płukania ust. Moczenie nie powinno trwać krócej niż 30 minut i należy powtarzać je nawet kilka razy w tygodniu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

fot. patratora.gr

Właściwości antygrzybiczne sprawiają również, że możemy wykorzystać go do czyszczenia pleśni w łazience czy grzyba na ścianach. Wystarczy spryskać płynem do płukania ust powierzchnię, pozostawić na kilka minut i wytrzeć.

3. Czyszczenie szczoteczki do zębów

Jeśli nas regularnie czytacie to na pewno wiecie, że raz w tygodniu powinno się czyścić szczoteczkę do zębów aby zabić w niej bakterie i zadbać o swoje zdrowie. Zazwyczaj polecamy by trzymać ją przez noc w szklance z wodą utlenioną, ale przecież płyn do płukania ust również idealnie się do tego nadaje! Więc wykorzystajcie go również w ten sposób.

4. Awaryjny antyperspirant

Jeśli skończy Ci się antyperspirant to wykorzystaj płyn do mycia ust. Zabija bakterie, więc co za różnica, w którym miejscu ciała :) Skutecznie pomoże Wam pozbyć się przykrego zapachu poty. Wystarczy nanieść go na wacik i wytrzeć nim pachy.

5. Wypryski

Jeśli na Twoim ciele pojawi się wyprysk to użyj płynu do płukania ust do jego zwalczenia. Jak wiecie, skutecznie zabija on bakterie, a alkohol sprawi, że wyprysk zostanie szybko wysuszony. Pomaga on również w gojeniu ran, które często znajdują się w jamie ustnej. Dlatego wystarczy przetrzeć wacikiem nasączonym w płynie do płukania ust wyprysk i czekać aż zniknie :)

Podobne artykuły