Ktoś podszywa się pod znany bank i próbuje nas oszukać. Uważaj na telefony!

Lifestyle Data publikacji: 20 października 2020

Złodzieje nie śpią. Stale zastanawiają się w jaki nowy sposób wykorzystać nasza ufność i odebrać nam nasze ciężko zarobione pieniądze. Tym razem wykorzystują oni jeden z popularnych banków jakim jest Bank Millenium.

Jak wygląda oszustwo

Bank ostrzega Klientów na swojej stronie i prosi o to by zachować czujność i nie podawać poufnych danych osobom, które dzwonią do nas i podszywają nie pod pracowników Banku.

Oszuści dzwonią do różnych osób. Nie wiadomo skąd maja numery telefonów. Podają się jednak za pracowników Infolinii TeleMillenium, którzy kontaktują się w sprawie podejrzanych transakcji na koncie lub karcie przypisanej do niego.

Następnie proszą o nasze dane i zainstalowanie aplikacji QuickSupport. Umożliwia ona zdalne sterowanie komputerem innego użytkownika.

Pamiętajcie o tym by być czujnym. Bank nigdy nie prosi, abyście instalowali jakiekolwiek dodatkowe aplikacje. Nie prosi również o podanie poufnych danych takich jak numer PESEL czy numer karty płatniczej, a już tym bardziej o podanie kodu CVV, który znajduje się na odwrocie karty i służy do autoryzacji płatności nią.

Nie podawaj również nikomu, kto do Ciebie dzwoni swoich danych do logowania na koncie Banku. Zachowaj bezpieczeństwo i nie daj się ograbić z pieniędzy.

Źródło Bank Millenium

Podobne artykuły