Na którym etapie budowy montować kominek?

Mój dom Data publikacji: 24 maja 2018 / Aktualizacja: 2024-05-01

Wiele osób podczas budowy domu zastanawia się, na jakim etapie najlepiej jest zabrać się za montaż kominka? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie.

Kiedy montować kominek

Zasada jest jedna i dość prosta — im później, tym lepiej. Z jednej strony chodzi o to, że kominek to dość drogi wydatek, a nie każdy fachowiec zadba o niego podczas wykonywania innych prac budowlanych wokół niego. Dlatego chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w których zostałby zachlapany tynkiem, uszkodzony lub zniszczony.

Dlatego fachowcy zalecają montaż kominka praktycznie pod sam koniec prac, gdy już jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza. Jeśli nie mamy takiej możliwości, staramy się jedynie zlecić montaż samego wkładu, jego jeszcze przy zabezpieczeniu bez problemu wyczyścimy. Lepiej jednak nie montować całej obudowy kominka na etapie brudnych prac budowlanych.

Jedną ze zmór posiadaczy kominków jest czyszczenie szyby kominka. W jednym z naszych artykułów szeroko opisaliśmy tę kwestię i przedstawiamy tam wiele cennych rad, które mogą Ci się przydać.

Podobne artykuły