W której pozycji śpisz? Wybierz jedną i zobacz co to mówi o Tobie!

Lifestyle Data publikacji: 23 marca 2018 / Aktualizacja: 2020-01-15

Czy pozycja w jakiej śpimy może zdradzić coś o naszej osobowości? Według psychologów tak. Wybierz spośród tych czterech pozycji swoją, a następnie przeczytaj co to oznacza.

1. Spanie na plecach

Jeśli śpisz w ten sposób, a do tego ręce ułożone są wzdłuż ciała to oznacza, że jesteś cichą osobą. Traktujesz siebie bardzo poważnie i masz ułożony system wartości. Jednak warto uważa, pozycja ta może powodować problemy z chrapaniem i obniżyć jakość snu.

2. Pozycja embrionalna

Jeśli śpisz na boku z kolanami przyłożonymi do klatki piersiowej, to pokazuje to, że jesteś nieśmiała, wrażliwa i zbyt mocno się martwisz. Pozycja płodu wskazuje również, że masz tendencję do nadmiernego myślenia o problemach, dlatego możesz często czuć się z tego powodu źle. Jesteś również ciepła i sumienną osobą oraz dobrze zorganizowaną.

3. Na brzuchu

Jeśli śpisz na brzuchu i najczęściej z rękami włożonymi pod poduszkę to oznacza, że jesteś bardzo odważna. Niestety również nerwowa i zbyt wrażliwa na krytykę. Lubisz mieć rację. Pozycja ta nie jest zbyt dobra dla kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego.

4. Na boku

Jeśli śpisz po prostu na boku, prawym lub lewym, to jesteś osobą zadowoloną z życia i godną zaufania. Jesteś lojalnym partnerem i cenisz sobie życie rodzinne. Jesteś też otwarta i ufna na inne osoby.

Zobacz również: Kalkulator snu – ile należy spać?

Źródło artykułu: http://www.thebestremedies.com/womans-sleeping-position/

Podobne artykuły