Ile kosztuje położenie polbruku – kostki brukowej?

Lifestyle Data publikacji: 25 sierpnia 2017 / Aktualizacja: 2020-02-05

Ile kosztuje położenie kostki brukowej, polbruk? Jeśli jesteś na etapie organizacji ogrodu to na pewno ten temat Ciebie zainteresuje. Dowiedz się ile kosztuje układanie kostki brukowej i nie daj się oszukać wykonawcy. Ceny w zależności od regionu mogą być różne, ale z reguły oscylują według podobnych sum.

Kostka brukowa – polbruk

Kostka brukowa to świetny materiał do wykańczania otwartych przestrzeni. Jest solidna co zapewnia jej trwałość przez wiele lat. W zależności od przeznaczenia można kupić kostkę brukową różnej grubości. Polbruk już na stałe zagościł do naszych ogrodów. Wyparł tym samym wylewki betonowe i innego rodzaju płyty, które nie wyglądały estetycznie. Kostka brukowa jest równie trwała, ale wizualnie budzi zupełnie inne odczucie. Jest po prostu dekoracją ogrodu czy podjazdu,  a nie jedynie utwardzeniem terenu.

Kostkę brukową możemy zakupić w różnych wzorach i rozmiarach. Różnić się będzie także jej grubość co zależne jest od jej przeznaczenia. Np. kostka na podjeździe gdzie parkował będzie samochód musi mieć większą wytrzymałość od kostki ułożonej na ogrodowych ścieżkach. Najtańszą kostkę możemy już kupić za ok. 30 zł za m2. Ceny mogą sięgać nawet ok. 200zł za m2. Ilość dostępnych wzorów sprawia, że możemy praktycznie w dowolny sposób zaaranżować ogród wzorując się np. na stylu Greckim czy przenosząc do nas styl z Angielskich ogrodów.

Najnowsze wzory kostki brukowej producenta Polbruk mogą Państwo przeglądać na portalu Brukeo.pl

Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej?

W każdym regionie Polski znajdziecie wiele firm, które się tym zajmują. Koszta będą zależne od wielu czynników, podłoża, wymiarów, wybranej kostki, ewentualnych wzorów itd. Dlatego nic nie da Wam tak dobrego rozeznania jak po prostu wezwanie kilku firm, wycenienie realizacji i porównania ze sobą cen. Jeśli jednak chcecie wiedzieć ile mniej więcej kosztuje ułożenie polbruku to przybliżymy Wam temat. Dzięki temu będziecie mieć rozeznanie i możecie wyczuć, czy cena jest właściwa, czy zawyżona.

Zacznijcie od wymierzenia obszaru, dzięki temu będziecie mogli dokonać dalszych obliczeń. Teraz musimy wybrać rodzaj kostki, czy to będzie kostka granitowa, czy zwykła standardowa kostka przemysłowa. Będziecie dzięki temu znali już cenę samego materiału. Na stronie producenta kostki brukowej wystarczy sprawdzić cenę za m2 i przeliczyć według powierzchni, którą mamy do obłożenia. Często wykonawcy mogą kupić dla nas kostkę nieco taniej korzystając ze swoich zniżek w hurtowniach.

Pamiętajcie, że ułożenie małej kostki będzie droższe gdyż zabiera to po prostu więcej czasu. Praca z małą kostką jest bardziej pracochłonna, dlatego wykonawca będzie chciał za taką pracę większej sumy pieniędzy. Oprócz samej kostki musimy również kupić obrzeża. Przy dobrej podsypce cementowej tak naprawdę nie trzeba robić krawężników, ale wszystko zależy od tego jaki efekt wizualny chcecie uzyskać.

Średnie ceny

 • Układanie kostki przemysłowej – 27 zł za m2
 • Układanie betonowej kostki szlachetnej – 35 zł za m2
 • Układanie betonowej kostki szlachetnej ze wzorem – 55 zł za m2
 • Układanie kostki granitowej 7/9 – 68 zł za m2
 • Układanie kostki granitowej 4/6 – 110 zł za m2

To nie koniec kosztów!

Wiecie już jaką kostkę wybierzecie więc znacie jej cenę. Mniej więcej wiecie również ile zł za m2 jej ułożenia będziecie musieli zapłacić. Pozostaje jeszcze kwestia wyrównania terenu, przygotowania podłoża pod kostkę aby w przyszłości się nie zapadła, wykończenie obrzeży (chyba, że nie będziecie tego robić).

 • Układanie obrzeża 6cm – 13 zł mb
 • Układanie obrzeża 8cm – 16 zł mb
 • Układanie krawężników 15cm – 25 zł mb
 • Podłoże (beton, podsypka, piasek z cementem) – w zależności od przeznaczenia

Większość firm podaje jednak sumaryczny koszt położenia kostki brukowej dostosowując podłoże do jej grubości i pokazując całą cenę za usługę. W cenę nie są wtedy wliczone obrzeża czy układanie krawężników. Takie rzeczy należy doliczyć według cennika i uzgodnić. Cena może też wzrosnąć w przypadku jakiegoś wymyślnego wzoru.

 • Kostka 4cm – 80zł m2
 • Kostka 6 cm – 90zł m2
 • Kostka 8cm – 100zł m2

Podobne artykuły