Jak szybko odmrozić szybę w samochodzie

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 12 grudnia 2019 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jak szybko odmrozić szybę w samochodzie? Gdy rano wstajemy i chcemy odjechać do pracy lub zawieść dziecko do szkoły lub przedszkola, najpierw musimy uporać się z zamarzniętymi szybami. Jest to niezwykle ważne bo jazda z ograniczoną widocznością może skończyć się tragedią.

Taki przypadek mieliśmy choćby wczoraj (12 grudnia 2019 r.). 19-latek jadąc z zamarzniętymi szybami nie zauważył dwóch osób, które śmiertelnie potrącił. To tragedia zarówno dla rodzin ofiar, jak i dla samego sprawcy zdarzenia. Dlatego nie dopuśćmy do takiej sytuacji i zawsze przed odjechaniem z miejsca postoju zadbajmy o to by szyby były bez szronu. Dzisiaj podpowiemy Wam co zrobić, aby nie zajęło to zbyt wiele czasu.

Sposób na zamarznięte szyby w samochodzie

Najczęściej lód z szyb w samochodzie usuwamy używając do tego skrobaczki oraz miotełki by usunąć resztki śniegu. Często przy tym włączamy silnik, aby auto już trochę się rozgrzało i dzięki temu, aby można było ruszyć szybciej. To niestety wiążę się z możliwością dostania mandatu, dlatego ryzykujemy w ten sposób.

Jest jednak sposób, dzięki któremu pozbędziecie się szronu w szyb samochodowych w mgnieniu oka. Wystarczy przygotować odpowiedni płyn, który składa się z dwóch składników, które są łatwo dostępne i tanie. Tak jak się domyślacie, zrobimy domowy odmrażacz do szyb. Będzie on jednak dużo tańszy niż ten, który kupujemy w sklepie.

Potrzebujemy do tego jakiegoś alkoholu, który szybko rozpuści lód oraz wody. Koszt wody jest praktycznie pomijalny i możemy ją wziąć z kranu. Jeśli chodzi o alkohol to kwestia do czego mamy dostęp. Dobry cenowo będzie denaturat, który znajdziemy w cenie ok. 30 zł za 5l. Z takiej ilości alkoholu uzyskamy ok. 7 butelek płynu do odmrażania szyb. Daje nam to 4,2 zł za butelkę co jest bardzo atrakcyjną ceną, a sam płyn jest bardzo skuteczny. Możemy też użyć spirytusu jeśli akurat mamy go w domu, ale będzie droższy.

Jak przygotować płyn do odmrażania szyb?

Przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy przygotować sobie odpowiednio dużą butelkę z atomizerem. Następnie na mieszamy ze sobą 1/3 części wody z 2/3 części alkoholu. Najwygodniej jest użyć butelki po płynie do mycia szyb.

Podobne artykuły